Index USD sa obchoduje okolo 104,70, keďže prevláda medvedí tlak

Index USD sa obchoduje okolo 104,70, keďže prevláda medvedí tlak

Americký dolárový index sa obchoduje v blízkosti úrovne 104,70, keďže v krátkodobom horizonte prevláda medvedí tlak. Pozornosť investorov sa teraz sústreďuje na vystúpenie FEDu a nadchádzajúce hospodárske údaje USA.

Včera sa indexu DYX podarilo dotknúť úrovne 104,90, čo predstavuje jeho 6-mesačné maximum. Odvtedy DYX čelí sústavnému predaju, čo možno pripísať vyberaniu ziskov a opatrnému prístupu investorov k nadchádzajúcim údajom.

Hoci výnosy amerických dlhopisov naďalej rastú, v prípade amerického dolára vôbec nevidíme rovnaký optimizmus. Pokiaľ ide o dôvod tohto zvláštneho správania, zmysel dáva len to, že DYX je už na niekoľkomesačných maximách.

Potenciálna zmena politiky Fedu v druhom štvrťroku 2024

Rastie aj počet špekulácií, že Fed v 2. štvrťroku 2024 zmení svoju nedávnu politiku a začne zavádzať znižovanie sadzieb. Na tomto fronte je to teda ďalší dôvod, prečo je DXY na ústupe.

Ak sa pozrieme na zoznam údajov, čaká nás obchodná bilancia, žiadosti o hypotéky MBA a PMI od spoločnosti S&P Global. Okrem toho nás v najbližších dňoch čaká aj Béžová kniha, ktorá nám umožní posúdiť výkonnosť americkej ekonomiky v regionálnom meradle.

Najdôležitejšou udalosťou zo všetkých však budú vystúpenia predstaviteľov Fedu z Dallasu a Bostonu. Investori budú pozorne sledovať, čo títo rečníci Fedu povedia o úrokových sadzbách a celkovom stave americkej ekonomiky.

Napriek krátkodobému oslabeniu DXY je celkový obraz stále pozitívny, keďže existuje vysoká pravdepodobnosť, že index by mohol čoskoro dosiahnuť úroveň 10 500 bodov. Medzitým je hospodárstvo USA v dobrom stave, čo podporuje naratív o vysokých úrokových sadzbách na dlhé obdobie.

Naopak, americká ekonomika čelí dezinflácii a aj trh práce vykazuje známky ochladenia. Ide teda o ďalší faktor, ktorý podporuje prípad medvedieho DXY a medvedieho USD.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top