Aktualizované 3 marca, 2023 o 10:45 am

Indikátor ukazuje, že Shib Ada a Doge sú podhodnotené

Veľryby nakúpili 620 miliónov dolárov v nádeji na prelomenie ceny

Santiment je popredná analytická spoločnosť, ktorá poskytuje údaje týkajúce sa kryptomien. Podľa nich sú popredné kryptomeny ako XRP, ADA a Doge podhodnotené, a preto majú šancu na rast.

Podelili sa aj o svoje postrehy týkajúce sa BNB a o tom, že je nadhodnotená. To znamená, že BNB by podľa Santimentu mohla klesnúť.

Nadhodnotená je termín, ktorý sa bežne používa vo finančnom svete. Používa sa pre finančné aktíva, ktorých obchodná cena je vyššia, ako je ich skutočná hodnota. Existuje veľa faktorov, ktoré k tomu vedú, ale kľúčovými dôvodmi sú špekulácie a hype. Podobne sa termín podhodnotený používa pre opak – aktívum, ktorého obchodná cena je nižšia, ako aká je jeho skutočná hodnota.

Vo finančnom svete je bežnou stratégiou nakupovať podhodnotené aktíva, pretože predstavujú vyššiu mieru ziskovosti. Na druhej strane, nadhodnotené aktíva nesú vysoké riziko zvratu a zvyčajne sa predávajú.

Skóre MVRV-Z odhaľuje potenciál rastu v kryptomenách

Najnovšia analýza spoločnosti Santiment vychádza z ukazovateľa nazvaného MVRV-Z skóre. Tento ukazovateľ naznačuje, či je konkrétne aktívum podhodnotené alebo nadhodnotené.

Podľa dostupných údajov sa skóre MVRV-Z vypočítava na základe hodnôt RV a MVR. V podstate berie aktuálnu cenu kryptomenového aktíva a porovnáva ju s hodnotami obchodovania v minulosti. Nakoniec sa ukáže, či je aktuálna cena kryptoaktíva opodstatnená alebo nie.

Prijatie obchodu len na základe technickej analýzy vykonanej indikátorom však neznie až tak upokojujúco. Chcem tým povedať, že sme už boli svedkami toho, ako mnohé technické ukazovatele občas zlyhali. Okrem toho nemôžeme brať výstup vygenerovaný indikátorom len na základe nominálnej hodnoty.

Lepší prístup je zohľadniť spolu s technickým prehľadom aj fundamentálny prehľad. To môže pomôcť pri pochopení ďalšieho pohybu na trhoch.

Zatiaľ sa zdá, že podľa analytikov majú Doge Coin, Shib a Ada potenciál rastu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top