Ing predpovedá býčie zlato v druhej polovici roka 2023

Zlato (Xau/Usd) sa obchoduje pod úrovňou 2050 USD, keďže hrozí neistota.

Analytici ING prišli so svojou nedávnou prognózou týkajúcou sa zlata a výkonnosť zlata spojili aj s politikou Fedu. Podľa správy ING bude politika Fedu zohrávať kľúčovú úlohu pri rozhodovaní o ďalšom smerovaní zlata v strednodobom horizonte.

ING uviedla, že Fed bude pravdepodobne pokračovať vo svojej súčasnej politike do konca 4. štvrťroka. To však zároveň znamená, že Fed bude musieť zaviesť znižovanie sadzieb v počiatočných fázach agresívne.

Úroková sadzba 3 % do polovice roka 2024

Stratégovia ING sa domnievajú, že k zvýšeniu sadzieb o 50 bázických bodov pravdepodobne dôjde počas novembrového zasadnutia FOMC. Podobne je v hre aj zníženie sadzieb v rovnakom rozsahu počas decembrového zasadnutia FOMC.

A do polovice roka 2024 bude úroková sadzba v USA blízko 3 % alebo dokonca pod touto hranicou! Ak sa pozrieme na túto správu ING, znamená to, že Fed pravdepodobne dostane infláciu pod kontrolu ešte pred novembrovým zasadaním.

Ďalšia prognóza ING sa týkala reálnych výnosov. Podľa ING reálne výnosy do konca roka 2023 pravdepodobne tiež klesnú, rovnako ako základná úroková sadzba.

Táto zásadná zmena v politike Fedu bude priaznivá pre ceny zlata. Ak si myslíte, že súčasná politika podporuje americký dolár, čo umožňuje odlev zo zlata & ostatných kovov.

Po zmene politiky sa však dominantné postavenie amerického dolára zmení, čo otvorí dvere býkom zlata.

Nemôžeme však poprieť ani skutočnosť, že táto prognóza ING závisí od mnohých predpokladov. Prvým predpokladom je, že inflácia v USA sa dostane pod kontrolu. Druhým predpokladom je, že Fed prestane zvyšovať sadzby a namiesto toho prejde k ich znižovaniu!

Ak sa však politika Fedu zmení podľa prognózy ING, bude to dobrá správa pre všetky drahé kovy, ako je zlato, striebro atď.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top