Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:43 pm

Intel sa stane kotvovým investorom v spoločnosti Softbank Group Corp Arm Ipo

Spoločnosť Intel plánuje zvýšiť kapacitu novým zariadením v Malajzii

Podľa mediálnych správ spoločnosť Intel (INTC) údajne rokuje so skupinou Softbank Group Arm o tom, že sa stane kotvovým investorom v rámci nadchádzajúceho IPO.

Arm uvažuje o predaji svojich akcií na indexe Nasdaq niekedy neskôr v roku 2023. Prostredníctvom IPO (prvotnej verejnej ponuky) plánuje Arm získať 8 – 10 miliárd USD, ktoré by sa použili na ďalší rozvoj spoločnosti.

Spoločnosť Arm je kľúčovým hráčom v odvetví čipov, keďže jej návrhy sa vo veľkej miere používajú pri výrobe čipov. To z nej robí ideálneho kandidáta pre väčšinu polovodičových spoločností vrátane Qualcommu, Nvidie a dokonca aj Intelu.

V súčasnosti je ešte príliš skoro na to, aby sme mohli posúdiť vplyv investície niektorej z uvedených spoločností. Investícia spoločnosti Intel však naznačí, že táto spoločnosť vážne investuje do výroby čipov.

Výrobca čipov požiadal v apríli (pred niekoľkými mesiacmi) americké regulačné orgány o IPO. To nám napovedá, že sa už muselo vykonať veľa práce, aby sa pripravila pôda pre veľkolepé IPO. Kedykoľvek sa IPO spustí, ľahko sa stane jedným z najväčších IPO tohto roka!

Keď sme spoločnosti Intel a Arm požiadali o vyjadrenie, neboli okamžite k dispozícii. Akcie výrobcov čipov sú však prevažne pozitívne, pričom ich zisky sa pohybujú od 1,84 % do 5,52 %. Na začiatok, spoločnosť Intel (INTC) si za deň pripísala 5,52 %, zatiaľ čo NVIDIA (NVDA) vzrástla o 1,84 %.

A v neposlednom rade vzrástla aj spoločnosť Qualcomm (QCOM) o 2,54 %, čo naznačuje celkovú býčiu tému v sektore polovodičov.

Pri pohľade do budúcnosti bude kľúčovú úlohu v raste týchto spoločností vyrábajúcich čipy zohrávať spotrebiteľský dopyt v Číne, Japonsku, Európe a USA. Akýkoľvek pokles spotrebiteľského dopytu sa priamo premietne do slabých tržieb a výnosov týchto spoločností vyrábajúcich čipy, čo sa nakoniec prejaví na výkonnosti ich akcií.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top