Japonské akcie po správach o záujme Berkshire Hathaway vzrástli

Japonsko zvýši predpokladanú dlhodobú úrokovú sadzbu na roky 2024/25

V utorok akcie kótované na indexe Nikkei vzrástli po správach, že Buffettova firma chce investovať do japonských akcií.

Správa hovorila aj o pláne spoločnosti Berkshire Hathaway zvýšiť svoj podiel v piatich najväčších japonských obchodných domoch. Vzhľadom na vplyv Warrena Buffeta a jeho firmy vo svete investícií bola táto reakcia prirodzená!

Po tejto správe sa akcie všetkých 5 japonských obchodných domov zvýšili o 2 – 3 %. Medzi tieto obchodné domy patria Itochu Corp, Mitsubishi Corp, Sumitomo Corp, Mitsui & Co a Marubeni Corp.

Podľa miestnych novín Buffett kontroluje 7,4 % podiel v uvedených obchodných spoločnostiach. Po návšteve Japonska dokonca uvažuje o zvýšení svojho podielu.

Okrem toho Buffett predstavil aj svoje plány investovať do ďalších japonských verejných spoločností. Dokonca zašiel tak ďaleko, že povedal, že je hrdý na svoje rozhodnutie investovať do japonských obchodných firiem.

Berkshire plánuje vydať ďalšie dlhopisy v jenoch

Ďalšia správa naznačuje, že Berkshire uvažuje aj o vydaní ďalších jenových dlhopisov. A ak sa pozrieme na japonský akciový trh, zdá sa, že ide o anomáliu.

Zatiaľ čo globálny akciový trh mal ťažký rok, japonské akcie naďalej prekonávajú väčšinu z nich! Okrem toho sa v Japonsku deje veľa vecí, od zmierňovania inflácie až po zmenu vedenia v Bank of Japan!

Ale najväčším faktorom, ktorý robí japonské akcie takou dobrou voľbou, sú nízke úrokové sadzby v Japonsku.

Zatiaľ čo zvyšok sveta zápasí s vysokými úrokovými sadzbami, úroková sadzba v Japonsku je stále na úrovni -0,10 %!

Takáto záporná úroková sadzba síce nie je dobrá pre jen, ale poskytuje veľmi dobré prostredie pre japonské akcie. Možno aj preto sa teraz veľkí investori, ako napríklad Warren Buffet, zameriavajú na investície do Japonska.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top