Japonský jen (JPY) sa nakrátko dotkol hodnoty 150 a potom ustúpil

Japonský jen (JPY) sa nakrátko dotkol hodnoty 150 a potom ustúpil

Počas pondelkovej seansy zostal v centre pozornosti japonský jen (JPY), keď sa pár opäť nakrátko dotkol úrovne 150. K posilneniu USD/JPY prispel najmä nárast amerických výnosov, stále to však nestačilo na vylúčenie intervencie BoJ.

Práve obavy z intervencie BoJ spôsobili, že pár USD/JPY opäť ustúpil z úrovne 150. Zároveň sa zvyšuje geopolitické napätie vo svete, ktoré tiež udržiava trhy v napätí.

Výnosy amerických dlhopisov na vzostupe

Výnosy amerických dlhopisov boli zväčša prinajlepšom tlmené, keďže investori sa pozerali dopredu na HDP Spojených štátov a zasadnutie ECB.

Výnosy 10-ročných dlhopisov USA sa obchodujú v blízkosti 4,98 % po tom, ako sa v predchádzajúcom týždni dotkli vyššej hodnoty 5 %. Predsedníčka Fed-u sa vtedy vyjadrila k silnému trhu práce a sile americkej ekonomiky. Hlavným posolstvom jeho komentárov bolo, že vzhľadom na makroekonomické podmienky môže byť potrebné ďalšie sprísňovanie.

Ak sa pozrieme na DXY (dolárový index), obchoduje sa tiež v blízkosti 106,28 s nárastom o 0,1 %, zatiaľ čo euro sa obchoduje v blízkosti 1,0574 s poklesom o 0,2 %.

Ak sa pozrieme späť na JPY, ten sa voči zelenej bankovke obchoduje na úrovni 149,93 po tom, ako sa počas pondelkovej seansy dotkol maximálnej hodnoty 150,14.

Kľúčovou úrovňou zatiaľ zostáva 150, keďže trhy sa obávajú, že akýkoľvek trvalejší pohyb nad ňu pritiahne pozornosť BoJ.

Existuje jedna skupina, ktorá sa domnieva, že rast výnosov amerických dlhopisov zaručuje silnejší americký dolár voči JPY. Na druhej strane druhá skupina sa domnieva, že BoJ bude intervenovať na obranu úrovne 150. Konečným výsledkom oboch týchto názorov je, že USD/JPY sa zdá byť zaseknutý v blízkosti úrovne 150 bez výraznejšieho poklesu alebo rastu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top