Japonský jen (JPY) získava prevahu nad zelenou bankovkou

Japonský jen (JPY) získava prevahu nad zelenou bankovkou

Japonský jen (JPY) konečne obrátil trend posilňovania zelenej bankovky, keď počas piatkovej seansy získal pôdu pod nohami. Ak bude posilňovanie JPY pokračovať, USD/JPY môže týždeň ukončiť v strate.

Počas piatkovej seansy sa USD/JPY dotkol úrovne 149,45, čo je zároveň denné minimum. Teraz sa však pár posunul o niečo vyššie, do blízkosti úrovne 149,60; za celý deň je však stále v červených číslach.

Zhodnocovanie jenu (JPY) sa však neobmedzuje len na zelenú bankovku. JPY získava pôdu pod nohami aj väčšina ostatných mien, napríklad EUR a GBP.

Zvesti o zvýšení sadzieb BoJ

Náhle posilnenie JPY je spôsobené prognózami, že BOJ zmení svoju politiku záporných úrokových sadzieb a na najbližšom zasadnutí predstaví zvýšenie sadzieb. Jadrom tejto prognózy je zverejnenie údajov o japonskej inflácii, ktorá rastie.

Napriek nedávnemu oslabeniu USD/JPY nemôžeme ignorovať skutočnosť, že sa nebezpečne blíži k úrovni 150,00. Je to rovnaká úroveň, ktorú mnohí hráči na trhu považujú za katalyzátor trhovej intervencie. Predtým MF zasiahlo, keď sa USD/JPY dotkol úrovne 151,93 & zatlačilo ho nižšie.

Z technického hľadiska je rastový trend USD/JPY napriek poklesu zaznamenanému počas piatkovej seansy stále neporušený. Či už sa pozrieme na krátkodobý, strednodobý alebo dlhodobý výhľad, prognóza zostáva KUPNÁ, čo je znakom sily zelenej bankovky.

Podľa odborníkov USD/JPY neurobil dosť na to, aby signalizoval úplnú zmenu trendu. Pár bude musieť preukázať udržateľný medvedí tlak, aby signalizoval významnú zmenu trendu.

Preto je celkový obraz stále rovnaký – USD/JPY bude pokračovať, pokiaľ nedôjde k výraznejšej zmene na fundamentálnej strane.

Ak sa pozrieme späť, USD/JPY už dokončil býčí prielom z rastúceho trojuholníka. To znamená, že pár je teraz na ceste k úrovni 152.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top