Japonský premiér Kišida chce od nového guvernéra BOJ podporu v otázke vyšších miezd

Japonsko zvýši predpokladanú dlhodobú úrokovú sadzbu na roky 2024/25

Japonský premiér sa nedávno vyjadril k budúcemu vedúcemu predstaviteľovi Bank of Japan. Vláda podľa neho dúfa, že nový šéf vytvorí menovú politiku, ktorá dokáže podporiť vládny cieľ, ktorým sú vyššie mzdy a silný hospodársky rast.

Inými slovami, premiér Kišida chce, aby nový šéf pokračoval v mimoriadne uvoľnenej menovej politike rovnako ako jeho predchodca.

A keď sa premiéra opýtali, či vláda & centrálna banka prehodnotia svoju politiku, povedal, že je ešte priskoro čokoľvek povedať. Podľa spoločnej politiky má BOJ povinnosť dosiahnuť 2-percentný inflačný cieľ v čo najkratšom čase.

Premiér chce udržateľný hospodársky rast

Predseda vlády sa podelil aj o svoje názory na to, ako chcú vlády podporovať udržateľný hospodársky rast, ako aj rast miezd v spoločnosti. A preto chce, aby nový guvernér vo svojej politike zohľadňoval ciele vlády.

Predtým vláda vymenovala Kauza Uedu za budúceho šéfa Bank of Japan. Kauzo Ueda je známy akademik a jeho nominácia prekvapila mnohých na celom svete. Podľa analytikov menovanie Kauza Uedy pravdepodobne ukončí politiku kontroly výnosov.

Podľa Kišidu sa pred rozhodnutím o budúcom guvernérovi BOJ rozprával s rôznymi ľuďmi. Pokiaľ ide o to, ako premiér finalizoval zostavu budúceho guvernéra, odmietol to komentovať.

Ak sa pozrieme na minulosť Uedu, je to známy akademik a svetovo uznávaný ekonóm. Okrem toho prináša aj dlhoročné odborné znalosti z oblasti financií!

A teraz trh čaká, čo sa dozvie od budúceho guvernéra BOJ. Akonáhle sa od neho niečo dozvieme, bude jasné aj ďalšie smerovanie BOJ. Zväčša však dúfa, že bude pokračovať v súčasnej politike podpory hospodárskeho rastu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top