Je veľmi nepravdepodobné, že by generálny riaditeľ Jpmorgan kúpil ďalšie banky v ťažkostiach

Jpmorgan Turecká centrálna banka zvýši úrokové sadzby na 25

Jamie Dimon (generálny riaditeľ JPMorgan Chase & Co) nedávno vydal vyhlásenie o tom, že pravdepodobne nekúpi žiadnu inú banku, ktorá má problémy.

Toto vyhlásenie prichádza po tom, ako JPMorgan len pred niekoľkými týždňami kúpila banku First Republic Bank, ktorá má problémy. Pokiaľ ide o dôvod, prečo spoločnosť JPMorgan získala First Republic Bank, generálny riaditeľ uviedol, že im to pomôže rozvíjať ich iniciatívy a bohatstvo.

Spoločnosť JPMorgan sa zatiaľ stala väčšinovým akcionárom First Republic Bank po tom, ako uvedenú banku zachránila vláda USA.

V posledných mesiacoch skrachovalo niekoľko amerických finančných inštitúcií a First Republic bola jednou z nich. Celkovo sa JPMorgan dohodol na kúpe banky aj s jej úvermi v hodnote 173 miliárd USD. Okrem toho mala banka aj vklady v hodnote 92 miliárd USD a cenné papiere v hodnote 30 miliárd USD.

Generálny riaditeľ JPMorgan sa vyjadril aj k tomu, že americké regulačné orgány si nemôžu dovoliť nechať tri americké banky úplne padnúť. Podľa neho boli riziká vyplývajúce zo zlyhania týchto bánk príliš veľké na to, aby ich bolo možné ignorovať.

Ďalšie problémy v bankovníctve

Komentáre generálneho riaditeľa JPMorgan netreba brať na ľahkú váhu… Ak sa totiž pozrieme na súčasný bankový systém, o žiadnom zlyhaní bánk sa nehovorí. Ale ak je to tak, prečo by potom generálny riaditeľ JPMorgan povedal, že nie je ochotný kúpiť žiadnu krachujúcu banku?

Ak sa pozrieme späť, zdá sa, že americké regulačné orgány len náplasťou zalepili bankovú krízu, ktorá sa tiahne už roky. Stačilo by, aby skolabovalo ešte niekoľko bánk, ktoré majú problémy, a mali by sme na krku plnohodnotnú bankovú krízu.

Celkovo sa zdá, že investori musia byť do konca roka 2023 opatrní, pretože existuje možnosť, že niektoré ďalšie americké banky skolabujú alebo sa dostanú do vážnych finančných problémov.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top