Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:43 pm

Jeff Bezos v máji kúpil 1 akciu Amazonu za 115

Jeff Bezos v máji kúpil 1 akciu Amazonu za 115

V máji Jeff Bezos kúpil jednu (jedinú) akciu spoločnosti Amazon za cenu 115 USD. Podľa odborníkov je to prvýkrát za posledných 20 rokov, čo Jeff Bezos kúpil akúkoľvek akciu spoločnosti Amazon. Mnohí odborníci to totiž označujú za krok, ktorým chce trollovať Wall Street, podobne ako Elon Musk.

Podrobný obchod generálneho riaditeľa a zakladateľa spoločnosti Amazon bol Komisii pre cenné papiere a burzy nahlásený 25. mája. Okrem toho boli v hlásení uvedené aj podrobnosti o dare neziskovej organizácii v hodnote 69 000 akcií.

Aby to bolo zaujímavejšie, čas nákupu jednej akcie bol 4:20, čo naznačuje, že Jeff Bezos sa snaží napodobniť Elona Muska.

Elon Musk v minulosti uskutočnil niekoľko obchodov, ktoré odkazujú na čísla ako 4:20. Podobne Elon Musk súhlasil aj s kúpou Twitteru za 42 miliárd dolárov, než obchod uzavrel zaplatením 44 miliárd dolárov.

Čistý majetok Jeffa Bezosa je 122 miliárd USD

Podľa podrobných údajov Jeff Bezos kúpil 1 akciu zaplatením 114,77 USD. Keď odpočítame ním darované akcie Amazonu, dostaneme sa k celkovému počtu 990476371 akcií, ktoré ešte vlastní. Na základe aktuálnej trhovej hodnoty sa tak jeho čisté imanie pohybuje okolo 122 miliárd dolárov.

V týchto dňoch sa akcie Amazonu obchodujú za približne 124 USD, čo je viac ako nákupná cena 114,77 USD. Aby sme to uviedli na pravú mieru, Jeff Bezos na svojej investícii zarobil 9 dolárov.

Od začiatku roka 2023 spoločnosť Amazon vzrástla o 47 %, keďže obchod a cloudové služby sú veľmi žiadané. Celkovo Jeff Bezos stále kontroluje 10 % akcií spoločnosti Amazon a odtiaľ pochádza aj väčšina jeho bohatstva.

Keď si uvedomíme, ako Jeff Bezos predával akcie Amazonu, nedávny nákup akcií z jeho strany nie je ničím iným ako príjemným prekvapením. Dostupné údaje naznačujú, že na financovanie svojej raketovej spoločnosti speňažil akcie Amazonu v hodnote približne 30 miliárd dolárov.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top