Aktualizované 3 marca, 2023 o 09:33 am

Kryptografická spoločnosť Paxos dostala príkaz zastaviť razenie tokenov Busd

Usd Coin je najbezpečnejší Stablecoin

Newyorské regulačné orgány pre finančné služby nariadili burze kryptomien Paxos, aby prestala používať tokeny BUSD. Stalo sa tak v čase, keď kryptografické odvetvie čelí zásahu v súvislosti so žalobou SEC.

Podľa oficiálneho vyhlásenia burzy Paxos prestane od 21. februára vydávať nové tokeny BUST. Vo vyhlásení sa tiež spomínajú nedávne opatrenia prijaté po tom, čo dostala usmernenie od NYDFS.

Spoločnosť Paxos čelí žalobe SEC

Predtým jeden z hlavných spravodajských portálov informoval, že spoločnosť Paxos čelí žalobe zo strany SEC za to, že na burze ponúka BUSD. Podľa amerických regulačných orgánov je BUSD neregistrovaným cenným papierom, a preto ho fintechová spoločnosť nemôže ponúkať.

Partnerstvo medzi spoločnosťami Binance a Paxos vzniklo v roku 2019. Vtedy sa obe firmy dohodli na spustení BUSD, ktorý bol odpoveďou Binance na stablecoin USDT.

Teraz sa však zdá, že Paxos bude musieť veľmi skoro zastaviť ťažbu nových mincí BUSD. A keď vezmeme do úvahy, že Paxos bol jediný zodpovedný za správu stablecoinu, znamenalo by to vážnu trhovú kapitalizáciu mince.

Podľa hovorcu firmy budú v súvislosti s rastúcou regulačnou neistotou prehodnocovať aj niektoré svoje ďalšie projekty.

V súčasnosti sa BUSD považuje za tretiu najväčšiu mincu v kategórii stablecoinov po USDT a USD coin. V čase písania tohto článku mal BUSD trhovú kapitalizáciu 16 miliárd USD. A ak sa pozrieme na cenu, BUSD po tejto správe klesol o 0,19 %.

Len minulý týždeň spoločnosť Kraken tiež súhlasila s ukončením svojho programu staking, v rámci ktorého môžu investori získať odmenu tým, že na určitý čas zablokujú svoje digitálne aktíva. Kryptoburza tiež súhlasila s tým, že v rámci urovnania zaplatí komisii SEC 30 miliónov USD.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top