Libra stráca pôdu oproti doláru po údajoch o britskej zamestnanosti

GBP/JPY sa mení na zelenú blízko úrovne 184,00

Britská libra po nedávnych údajoch o počte nezamestnaných zo Spojeného kráľovstva stratila svoju pozíciu voči americkému doláru. Údaje odhalili, že počet nezamestnaných sa zvýšil, čo znamená, že Bank of England bude s menšou pravdepodobnosťou zavádzať veľké zvyšovanie sadzieb.

Hoci šanca na menší počet zvýšení sadzieb je pre akciový trh dobrá, o GBP to povedať nemôžeme! V dôsledku nedávnych údajov o zamestnanosti GBP stratila pôdu pod nohami, zatiaľ čo americký dolár získal prevahu.

Sterling klesol o 0,5 %

Celkovo šterlingy stratili voči americkému doláru 0,5 % svojej hodnoty a naposledy sa pohybovali na úrovni 1,2467 USD. Podobne stratila aj voči EUR/GBP a naposledy sa nachádzala v blízkosti 87,17.

Ak sa pozrieme na dátum, miera nezamestnanosti v Spojenom kráľovstve dosiahla 3,9 %, čo naznačuje, že na trh práce sa vrátilo viac ľudí.

Na základe posledných ekonomických údajov sa zdá, že na pláne je minimálne 1 ďalšie zvýšenie sadzieb. Bank of England na svojom najbližšom zasadaní pravdepodobne predstaví zvýšenie sadzieb o 25 bázických bodov.

Podľa jedného zo stratégov Rabobank existujú aj širšie faktory, ktoré ovplyvňujú GBP. V skutočnosti je väčšina dobrých správ týkajúcich sa GBP už zacenená!

A ak sa pozrieme na nadchádzajúcu hospodársku situáciu v Spojenom kráľovstve, dobrých správ, ktoré by GBP podporili, nie je dosť.

Na druhej strane, slabosť GBP a sila USD viedli aj k podpore dolárového indexu. Po zverejnení hospodárskych výsledkov index USD vyskočil na 102,57, čo je len niekoľko bodov od úrovne 102,75 (5-týždňový vrchol).

Vzhľadom na politické a hospodárske turbulencie v USA súvisiace s otázkou dlhového stropu je však veľa vecí, ktoré by mohli diktovať ďalšie smerovanie GBP/USD. Krátkodobý výhľad pre GBP/USD je však naklonený smerom nadol.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top