Marcový prieskum v Číne odhalil nárast predaja nových domov

Čínsky jüan klesol pod 7 bodov, keďže hospodárske oživenie sa zastavilo

Podľa najnovšej správy predaj nových domov v Číne prudko vzrástol v dôsledku podporných politík a zvýšeného dopytu. Celkovo bolo v tejto správe skúmaných 14 čínskych miest, čo jej dodáva väčšiu dôveryhodnosť.

Podľa správy sa predaj nových domov v Číne medzimesačne zvýšil o 55,07 %. Vo februári bol zaznamenaný rast predaja nových domov na úrovni 31,9 %, čo naznačuje zvýšenie dopytu.

Údaje zverejnila spoločnosť China Index Academy, ktorá je jedným z nezávislých a najväčších výskumníkov v oblasti nehnuteľností.

Sektor nehnuteľností podporí oživenie Číny

Najrýchlejší rast predaja nových domov zaznamenal Peking, ktorý je v Číne zaradený medzi mestá prvej úrovne. Celkovo bol v Pekingu počas marca 2023 zaznamenaný nárast o 73 %.

Podobne aj rast predaja nových domov v čínskych mestách druhej úrovne predstavoval 54,2 %, zatiaľ čo v mestách tretej úrovne to bolo približne 28,6 %.

Vzhľadom na to, že sektor nehnuteľností je kľúčovým pilierom rastu Číny, bude to pre čínske hospodárstvo dobrá správa. Predtým ten istý sektor zažíval ťažké časy, keďže niekoľko developerov zvučných mien vyhlásilo bankrot.

Okrem toho v polovici roka 2021 došlo aj k veľkému zastaveniu stavebných prác na mnohých projektoch bývania v celej krajine.

Do konca roka 2022 čínski politici predstavili záchranný balík zameraný na zlepšenie dokončenia projektov a na zlepšenie predaja.

Zdá sa, že vládna politika na podporu realitného sektora Číny konečne začala prinášať výsledky.

Počas pondelka si realitný sektor pripísal približne 2,4 %, čo je znakom zlepšenia nálady na trhu.

Podľa niektorých odborníkov sa upustením od čínskej politiky nulovej dane z nehnuteľností podporil aj predaj nových domov v Pekingu a ďalších mestách.

Celkovo je tempo, akým sa ceny nových domov v Číne zvyšovali, jedným z najrýchlejších za posledných 9 mesiacov. Investori však musia byť opatrní, všetko je to spôsobené stimulačnými balíčkami. A keď to vyschne, uvidíme skutočný obraz čínskeho realitného sektora.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top