Mexické peso (Mxn) Býčia rally stratí paru v roku 2024

Mexické peso (Mxn) Býčia rally stratí paru v roku 2024

Podľa prieskumu medzi ekonómami sa býčia rally MXN voči USD pravdepodobne skončí v roku 2024. Dôvodom tejto náhlej zmeny je skutočnosť, že politika, ktorú Banxico prijala, je ústretovejšia ako politika ostatných bánk.

Jednoducho povedané, spread, ktorý zatraktívňoval nákup MXN voči iným menám, sa naďalej stenčuje!

Minulý rok MXN uzavrel jeden zo svojich najlepších rokov voči zelenej bankovke. Takýto dobrý výkon sme nezažili už takmer 30 rokov, čo naznačuje, že rally MXN bola jedna z jeho vlastných.

Banxico stanovilo úrokovú sadzbu 11,25 %

Dôvodom prudkého rastu MXN bola úroková sadzba vo výške 11,25 %, ktorú stanovila Banxico. Takáto vysoká úroková sadzba viedla k prílevu finančných prostriedkov do MXN, čo ho posunulo vyššie.

Kurz MXN/USD bol do konca roka 2023 na úrovni 18, ktorá sa teraz posunula na 17 so stratou -5,4 %.

V roku 2024 sa očakáva, že mnohé centrálne banky sadzby znížia & Mexiko nebude výnimkou. Dokonca aj USA sa pravdepodobne vydajú touto cestou, čo z nej robí ešte zaujímavejšiu rovnicu.

Ak sa kurzový rozdiel medzi USD a MXN stane veľmi tenkým, rally MXN sa skončí. Podobne, ak Banxico v porovnaní s Fedom pristúpi k rýchlemu znižovaniu sadzieb, bude to tiež pre MXN medvedie.

V súčasnosti je sadzba Fedu na úrovni 5,25 % až 5,50 %, zatiaľ čo sadzba Banxica je 11,25 %, čo znamená, že investori do carry trade uprednostňujú USD/MXN.

Pokiaľ ide o to, kedy dôjde k zníženiu sadzieb Banxica, odborníci naznačujú 1. štvrťrok 2024. Na americkej strane je potrebné, aby bola menová politika jasnejšia, čo ohrozuje ekonomiku. Ak sa ekonomike nepodarí zrýchliť tempo, aký úžitok dosiahnu USA zo silnejšieho amerického dolára? To je otázka, na ktorú bude musieť Fed rýchlo odpovedať!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top