Mexický akciový index klesol o 4 % po nových nariadeniach pre prevádzkovateľov letísk

Mexický akciový index klesol o 4 % po nových nariadeniach pre prevádzkovateľov letísk

Hlavný mexický akciový index počas štvrtkovej obchodnej seansy stratil 4 % svojej hodnoty. Väčšinu tohto poklesu spôsobila zmena nariadenia o tarifách pre prevádzkovateľov letísk.

Akcie prevádzkovateľa letísk OMA sa v skutočnosti prepadli o 40 %, zatiaľ čo akcie Asur & GAP stratili 28 % a 33 % svojej hodnoty počas jedného obchodného dňa. To všetko sa deje preto, lebo mexický úrad pre civilné letectvo urobil niekoľko zmien, ktoré sa týkajú všetkých týchto spoločností.

OMA, Asur a GAP klesli

Po prudkom poklese všetkých týchto akcií bolo obchodovanie na chvíľu pozastavené v snahe ochladiť trh. Pokles však stačil na to, aby index S&P (Mexiko) za celý deň klesol so zmenou -4 %. Ak bude súčasný medvedí trend mexických akcií pokračovať, pôjde o jeden z najhorších dní za takmer 3 roky.

Podľa prevádzkovateľov letísk sa zaoberajú tým, ako zmeny ovplyvnia ich každodennú prevádzku. Je však dôležité poznamenať, že zmena nadobudne účinnosť okamžite.

Podľa jedného z odborníkov, ktorý sa špecializuje na mexický trh, nie sú zmeny mexického úradu pre civilné letectvo pre celý sektor dobré.

Na základe nových zmien sa zníži TUA spolu so znížením príjmov z neleteckých zdrojov. Všetky tieto faktory poškodia ziskovosť prevádzkovateľov letísk. Zároveň to povedie aj k potenciálnym finančným problémom týchto firiem.

Pokiaľ ide o nedávnu cenovú reakciu týchto akcií, odborníci sa domnievajú, že z krátkodobého hľadiska je potrebná opatrnosť, kým nedôjde k určitej stabilizácii.

Na prvý pohľad je jasné, že prevádzkovatelia letísk budú na základe nových nariadení zarábať menej peňazí. Teraz sa ukáže, či mexické orgány nový plán stiahnu, alebo sa ho budú držať natrvalo.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top