Aktualizované 3 marca, 2023 o 10:45 am

Microsoft plánuje prepustiť tisíce zamestnancov naprieč divíziami

Akcie Microsoftu vzrástli, keďže technologická spoločnosť najala Sama Altmana

Spoločnosť Microsoft Corp, ktorá je popredným technologickým gigantom z USA, teraz údajne plánuje prepustiť tisíce zamestnancov. Odborníci sa domnievajú, že najviac budú postihnuté odvetvia strojárstva a ľudských zdrojov.

Ak sa pozrieme okolo seba, zdá sa, že technologický sektor v USA sa naďalej stretáva s jedným problémom za druhým. Máme tu už mnoho spoločností, ako napríklad Meta Platforms a Amazon, ktoré už oznámili prepúšťanie.

Čiastočným dôvodom tohto hromadného prepúšťania je pomalý spotrebiteľský dopyt na celom svete. A tento pomalý dopyt je spôsobený slabým globálnym hospodárskym výhľadom a vysokou infláciou.

Technický sektor sa v roku 2023 zhorší

Ak sa na to pozrieme z väčšej perspektívy, tieto zvesti o prepúšťaní v spoločnosti Microsoft nám hovoria, že prostredie pre technologické spoločnosti sa zhoršuje.

Podľa britského spravodajského zdroja plán spoločnosti Microsoft zahŕňa zrušenie 5 % pracovných miest vo viacerých divíziách. A ak hovoríme o číslach, v technologickej spoločnosti sa zruší približne 11 000 pracovných miest.

Podľa iného zdroja sa nedávny krok dotkne viacerých technických divízií spoločnosti Microsoft. Podobne sa objavili aj správy, že Microsoft zníži počet pracovných miest v náborovom centre o jednu tretinu. V porovnaní so znižovaním počtu pracovných miest v spoločnosti Microsoft z minulého roka bude nedávne znižovanie počtu pracovných miest v roku 2023 oveľa väčšie!

Zo štatistík z 30. júna vyplýva, že pre spoločnosť Microsoft pracovalo na plný úväzok približne 221000 ľudí.

Zatiaľ sa zdá, že Microsoft si chce udržať tempo rastu aj napriek poklesu predaja zariadení, systému Windows a ďalších produktov/služieb.

Vzhľadom na to, že sme len pár týždňov pred rokom 2023, súčasné vyhliadky spoločnosti Microsoft a ostatných amerických technologických akcií nevyzerajú dobre. A keď to spojíme so zvýšenou pravdepodobnosťou recesie na celom svete, situácia sa ešte oveľa zhorší!

A ak budeme tento krok spoločnosti Microsoft považovať za náznak, podobné veci by sa mohli stať aj v spoločnostiach Meta, Alphabet a Amazon.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top