Morgan Stanley stanovuje cieľovú cenu akcií Apple na 210 USD, ponecháva hodnotenie Overweight

Morgan Stanley stanovuje cieľovú cenu akcií Apple na 210 USD, ponecháva hodnotenie Overweight

Spoločnosť Morgan Stanley znížila cieľovú cenu spoločnosti Apple (APPL). Pôvodne firma stanovila pre technologickú spoločnosť cieľovú cenu 215 USD, ktorú teraz znížila len na približne 210 USD.

Podľa analýzy Morgan Stanley 4. štvrťrok finančného roka 2023 neposkytne veľkú hĺbku. V dôsledku toho trh nebude môcť výsledky vôbec interpretovať ako medvedie alebo býčie.

Spoločnosť Apple čakajú veľké protivetry

Okrem toho analytická spoločnosť ponechala pre spoločnosť Apple nezmenené aj hodnotenie overweight. Dodali, že spoločnosť bude vo 4. štvrťroku čeliť nedostatku dodávok iPhonov. Zároveň silný americký dolár povedie k určitým problémom pre spoločnosť Apple.

Po preskúmaní dopytu a ponuky spoločnosť Morgan Stanley mierne zvýšila svoje odhady na 4. štvrťrok. Zároveň však znížila odhady na decembrový štvrťrok približne o 5 až 9 %. Dôvodom tejto zmeny je najnovší iPhone 15, moderný smartfón, ktorý predstavila spoločnosť Apple.

Spoločnosť tiež dodala, že zverejnenie výsledkov spoločnosti Apple je naplánované na 2. novembra, čo neprinesie žiadnu jasnosť. Inými slovami, akcie spoločnosti Apple neprinesú 2. novembra žiadnu významnú cenovú akciu.

Jedným z protivetrov, ktorým spoločnosť Apple zatiaľ čelí, sú dodávky modelov iPhone 15 Pro Max a Pro. Problém s dodávkami sa totiž dokonca predĺži až do začiatku roka 2024, čo sa pravdepodobne prejaví aj na slabých predajných číslach.

Ďalším faktorom, ktorý sa ešte len ukáže, je, či spoločnosť Apple dosiahne so svojím modelom iPhone nový predajný rekord, alebo sa stane obeťou slabého spotrebiteľského dopytu na celom svete. Koniec koncov, každý nový model iPhonu, ktorý spoločnosť vyrobí, má vyššiu cenu ako predchádzajúci model.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top