Nadchádzajúci upgrade Etherea odomkne 33 miliárd

Bitstamp pozastavuje stávkovanie ETH pre zákazníkov v USA v súvislosti s regulačnými prekážkami

Tento týždeň sa konečne spustí očakávaná aktualizácia Etherea, ktorá odomkne aj finančné prostriedky vo výške až 33 miliárd dolárov.

Nový upgrade sa nazýva Shapella, ktorý umožní držiteľom ETH prístup k ich staveným prostriedkom v ethereu (ETH). Tieto prostriedky boli stakované a zablokované na obdobie 3 rokov.

Dôvodom tohto procesu stakingu je umožniť modernizáciu siete ETH a zvýšiť bezpečnosť. Na oplátku investori, ktorí stavili svoje ETH, získali atraktívnu návratnosť investícií!

Stakuje sa 15 % ETH

Podľa dostupných správ bolo na Ethereum (ETH) prijatých stávok v hodnote približne 33,37 miliardy USD, čo predstavuje 15 % všetkých mincí.

Po aktualizácii blockchainu však bude v nasledujúcom týždni opäť k dispozícii na výber približne 1,1 milióna ETH. To má hodnotu približne 2 miliardy dolárov, ak je cena jedného ETH 1860 dolárov.

Najväčšou otázkou teraz je, čo sa stane, keď bude toľko ETH k dispozícii na výber. Ak väčšina investorov nakoniec svoje ETH predá, pošle to hodnotu ETH nižšie.

Pokiaľ ide o volatilitu, niet pochýb o tom, že v krátkodobom horizonte je na pláne nejaká veľká volatilita.

Existuje veľa analytikov, ktorí sa domnievajú, že odblokovanie týchto vsadených mincí povedie k veľkým výberom a veľkému predaju.

Je tu však ešte jeden kúsok skladačky tohto príbehu ETH… Iba 29 % etherov (ETH) bolo stavených na hodnotu, ktorú možno považovať za zisk (v porovnaní s nedávnou cenou ETH). Ak by teda väčšina investorov do ETH nakoniec svoje mince predala, urobili by tak so stratou.

Zatiaľ ide len o špekulácie, keďže nikto nevie, kam tieto vsadené ETH pôjdu… Ak by sa však staked ETH nakoniec predali za súčasné ceny, nebola by to pre investorov do ETH vôbec dobrá správa.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top