Nedávny výpredaj spoločnosti Amazon posunul trhovú kapitalizáciu pod 1 bilión USD

Nedávny výpredaj spoločnosti Amazon posunul trhovú kapitalizáciu pod 1 bilión USD

Technologické spoločnosti sa už netešia z býčej série z minulosti. Nedávno došlo aj k intenzívnemu výpredaju akcií spoločnosti Amazon, v dôsledku čoho jej trhová kapitalizácia klesla pod 1 bilión USD. Spoločnosť Amazon tak oficiálne opustila klub biliónových akcií.

Počas utorkovej seansy klesli akcie Amazonu o 5,9 %, čo predstavuje piaty deň predajného tlaku v rade. Ak sa pozrieme na historické výsledky spoločnosti Amazon, tieto úrovne zaznamenala len v apríli 2020, čo svedčí o vážnosti situácie. Nedávny výpredaj v skutočnosti vymazal aj býčie zisky, ktoré boli zaznamenané počas pandémie.

Sklamanie z výsledkov spoločnosti Amazon Inc. za 4. štvrťrok

Spoločnosť Amazon nedávno oznámila výsledky za 4. štvrťrok a povedať, že investori boli sklamaní, by bolo slabé slovo. Podľa spoločnosti Amazon sa očakáva, že rast predaja počas vianočnej sezóny sa bude pohybovať v rozmedzí 2 – 8 %, čo je oveľa menej, ako odhadujú analytici.

Amazon Web Services, ktorá je cloudovou divíziou spoločnosti, tiež vykázala nižšie tržby, ako očakávali analytici. Pri pohľade okolo seba sa zdá, že všetky veľké technologické spoločnosti ako Google, Snap a dokonca aj YouTube čelia vážnym problémom.

Len v roku 2022 stratili akcie Amazonu 42 % svojej hodnoty, pričom do konca roka zostávajú minimálne dva mesiace. Ak bude situácia pokračovať takýmto tempom, spoločnosť Amazon je na najlepšej ceste ukončiť svoj najhorší rok od finančnej krízy v roku 2008 (strata -42 %).

Odborníci sa domnievajú, že jadrom problému, ktorému čelí Amazon a ďalšie veľké technologické spoločnosti, je klesajúca ekonomika. Tento problém navyše zhoršujú rastúce úrokové sadzby a inflácia v USA. Aby toho nebolo málo, spoločnosť Amazon počas pandémie tiež príliš rýchlo expandovala a teraz sa musí uskromniť kvôli slabému dopytu.

Author

  • Ivan Bergman

    Ivan Bergman je vedúci tímu sociálneho obchodovania a špecialista na binárne opcie na onlineobchodovanie.sk. Ivan má desať rokov skúseností z odvetvia, ktoré získal v Spojenom kráľovstve, kde pracoval ako trhový poradca pre významného britského makléra cenných papierov.

Scroll to Top