Nedostatok na trhu práce a nedostatok prisťahovalectva

HSBC - Sila amerického dolára bude tentoraz konzistentná

Trh práce v USA prechádza jedinečným problémom… V roku 2023, keď Američania vstúpia do roku 2023, sa otvára veľa pracovných miest, ale nie je dostatok pracovníkov.

V čase písania tohto článku sú v USA stále otvorené približne 3 milióny pracovných miest. Podľa popredného ekonóma je hlavným dôvodom tohto nedostatku na trhu práce spomalenie imigrácie.

Ekonóm Adam Ozimek na vysvetlenie uviedol, že nedostatočná imigrácia znamená, že do USA prichádza menej ľudí. To vedie k nedostatku na trhu práce, pretože existuje veľa voľných pracovných miest, ktoré môžu byť obsadené prisťahovalcami. V súčasnej situácii sa zdá, že USA by mohlo prospieť prijatie uvoľnenejšej imigračnej politiky.

Nedávne údaje DHS ukazujú, že imigrácia v USA sa zvyšuje o 5 % ročne. Približne 740 000+ osobám bol udelený štatút LPR, ale v porovnaní s číslami z rokov 2011 až 2011 je to pokles o 28 %.

Nedávno dokonca Jerome Powell otvorene hovoril o nedostatku pracovných síl v Spojených štátoch amerických. Dokonca aj Powell opäť naznačil, že hlavnou príčinou tohto problému je nedostatok prisťahovalcov.

Povedal, že počas pandémie bol zaznamenaný prudký nárast úmrtí a po ňom nasledoval pokles prisťahovalectva. V dôsledku toho trhy práce stratili približne 1,5 milióna ľudí.

Je to už niekoľko rokov, čo právnici a ekonómovia uvádzajú prisťahovalcov v USA ako základ trhu práce. Títo prisťahovalci majú väčšinou tendenciu mať vyššiu mieru účasti na trhu práce.

Nezabúdajme však, že prisťahovalci nie sú dôležití len pre obsadenie gábok na trhu práce. V skutočnosti viac ľudí v konečnom dôsledku vytvára väčší dopyt, čo je v konečnom dôsledku dobré pre hospodárstvo.

Priamo to znamená, že títo prisťahovalci budú míňať peniaze na autá, nábytok, domy a všetky ostatné veci.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top