Aktualizované 9 októbra, 2023 o 01:14 pm

Nemecko predpovedá na tento rok hospodársky pokles o 0,3 %

Nemecko predpovedá na tento rok hospodársky pokles o 0,3 %

Podľa mediálnych správ plánuje nemecká vláda znížiť prognózu hospodárskeho rastu na rok 2023. Podľa podrobných informácií Nemecko očakáva pokles hospodárstva o -0,3 %, čo znamená, že v tomto roku nebude zaznamenaný žiadny rast.

Za normálnych okolností je hospodársky rast nečinnosťou, ktorá znamená, že ekonomika počas roka rástla. Kontrakcia však naznačuje zmenšovanie ekonomiky & preto sa vôbec nepovažuje za dobrú.

Pred niekoľkými mesiacmi Nemecko predpovedalo na rok 2023 hospodársky rast na úrovni 0,4 %, čo sa teraz zmení na pokles.

Nemecké hospodárstvo čelí veľkým protivetrom

Aj počas 3. štvrťroka 2023 hrozí nemeckej ekonomike veľmi vysoké riziko poklesu, zatiaľ čo 4. štvrťrok 2023 povedie k miernemu rastu. Tieto správy však stále nie sú oficiálne, pokiaľ ich neoznámi minister hospodárstva krajiny.

Budúci mesiac nemecký minister hospodárstva zverejní oficiálne prognózy za posledný a nadchádzajúci štvrťrok. Podľa informátora úradníci stále pripravujú prognózy na jeseň & budú zaslané príslušným orgánom 11. októbra.

Podľa nemeckého ministra hospodárstva zostane ekonomika v treťom štvrťroku 2023 slabá. Dodali, že ekonomika sa zrýchli až po dosiahnutí konca roka alebo začiatku roka 2024.

Podobne ako v ostatných európskych krajinách, aj v Nemecku je úroková miera vysoká. Okrem toho aj výrobný sektor krajiny čelí zvýšenému tlaku v dôsledku spomalenia globálneho dopytu a vysokej inflácie (miestnej a medzinárodnej).

Pred niekoľkými dňami vydala novú prognózu vývoja nemeckej ekonomiky aj Európska komisia. Podľa nej sa hospodárstvo v roku 2023 zmenší o 0,4 %, zatiaľ čo predchádzajúca prognóza počítala s rastom o 0,2 %.

Podľa rôznych ekonomických inštitútov sa nemecká ekonomika v roku 2023 pravdepodobne zmenší o 0,4 %, a nie o nejaký výrazný rast. Vzhľadom na samotnú veľkosť Nemecka v rámci HDP EÚ to bude veľká rana pre celú Európu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top