Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:41 pm

NZD/USD sa zastavil na úrovni 0,6150 uprostred zotavovania indexu USD

NZD/USD sa obchoduje blízko 0,600 pri zvýšenom rizikovom apetíte

Zdá sa, že vzostupná dynamika NZD/USD sa zastavila v blízkosti úrovne 0,6150. Zdá sa, že pár Kiwi bojuje s rezistenciou 0,6150 spolu s oživením amerického dolárového indexu (DXY).

Čo sa týka budúceho vývoja, americký dolárový index (DXY) bude po zverejnení amerického indexu spotrebiteľských cien a úrokovej politiky pravdepodobne zažívať vysokú volatilitu. Obe tieto udalosti môžu mať vážny vplyv na kurz NZD/USD a pravdepodobne budú diktovať jeho ďalšie smerovanie.

Ak sa pozrieme na index USD, zdá sa, že po dotyku supportu na úrovni 103,30 vykazuje silný odraz. Zatiaľ sa zdá, že Wall Street má zmiešané názory na rozhodnutie o politike úrokových sadzieb, čo sa prejavuje aj na pároch ako NZD/USD.

HDP Nového Zélandu za 1. štvrťrok v centre pozornosti

Hoci sú ekonomické údaje z USA dôležité, nemôžeme ignorovať ani údaje prichádzajúce z Nového Zélandu. Koniec koncov, jednou zo zložiek páru Kiwi je aj mena NZD.

Z pohľadu budúcnosti sa očakávajú údaje o HDP Nového Zélandu za 1. štvrťrok, keďže trh očakáva pokles o 0,1 %. Predtým sa HDP Nového Zélandu znížil o 0,6 %, čo nám napovedá, že trhy sú trochu optimistické, pokiaľ ide o zlepšenie hospodárskych podmienok na Novom Zélande.

Na ročnej báze sa očakáva rast HDP Nového Zélandu o 2,6 %, čo je viac ako naposledy vykázaný pokles o -2,2 %.

Technický výhľad páru kiwi ukazuje, že klobúk už prekonal úroveň odporu 0,6111, ktorá teraz slúži ako vankúš pre býkov. Okrem toho pohyb NZD/USD smerom nahor podporuje aj trendová línia, ktorá sa začala od maxima z 11. mája v blízkosti úrovne 0,6385.

Okrem toho sa v okolí úrovne 0,6147 nachádza 200-percentný EMA, ktorý bráni NZD v akomkoľvek napredovaní smerom nahor.

Ukazovateľ RSI, ktorý ukazuje smer hybnosti NZD/USD, sa stále obchoduje v býčom pásme (60 – 80).

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top