Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:01 pm

NZD/USD získava podporu, keď USD vykazuje slabosť po PMI

NZD/USD sa obchoduje blízko 0,600 pri zvýšenom rizikovom apetíte

Počas stredajšej obchodnej seansy získal pár kivi býčí impulz po zverejnení údajov o indexe PMI spoločnosti S&P za august. Americký PMI nebol v súlade s očakávaniami a bol dokonca nižší ako údaje z minulého mesiaca.

V dôsledku toho získal NZD nad USD prevahu a posunul tak pár NZD/USD na 5-dňové maximá. Údaje o americkom PMI ukázali širší obraz o zmiernení americkej ekonomiky, čo ovplyvnilo aj výnosy amerických dlhopisov.

Celkovo trh v porovnaní so situáciou spred niekoľkých dní (pred zverejnením PMI) menej verí v agresívny Fed. Teraz sa investori naladia na to, čo povie Jerome Powell, aby získali náznaky o politike úrokových sadzieb.

Americké PMI trh prekvapili

Z očakávanej hodnoty 49,3 na skutočnú hodnotu 47,00 údaje trhy prekvapili a dokonca oslabili dolárový index.

Ak sa pozrieme späť, Fed dal jasne najavo, že akékoľvek rozhodnutie týkajúce sa úrokovej sadzby bude závisieť od hospodárskych údajov. Teraz, keď máme k dispozícii slabý PMI, sa trhy domnievajú, že Fed si už nemôže dovoliť byť taký agresívny, ako bol v poslednom období. Koniec koncov, aj výnosy amerických dlhopisov po nedávnych výsledkoch PMI klesajú.

Preto sa šance na septembrové sadzby Fedu teraz pohybujú takmer na nule, zatiaľ čo novembrové sa pohybujú blízko 35 %. Skrátka, vyhliadky na akékoľvek ďalšie zvýšenie sadzieb v tomto roku sa po týchto údajoch javia ako mizivé.

Denný graf NZD/USD ukazuje neutrálny býčí obraz s vysokou pravdepodobnosťou, že býci získajú prevahu. Ukazovateľ RSI nám hovorí, že býci naberajú na sile, zatiaľ čo MACD tiež ukazuje, že medvede strácajú kontrolu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top