Obnova Usdmxn zostane obmedzená pod 18

Obnova Usdmxn zostane obmedzená pod 18

Pár USD/MXN ustúpil zo svojho denného maxima a teraz sa obchoduje v blízkosti cenovej úrovne 18,10. USD/MXN pritom prerušil aj svoj dvojdňový rastový trend, čo nám napovedá, že MXN získava voči USD krátkodobo prevahu.

Táto sila MXN však nie je ničím, keďže sa odráža od svojich najnižších úrovní, ktoré boli viditeľné len v blízkosti apríla 2018. Ak sa rozhliadneme okolo seba, výpredaj meny MXN v posledných dňoch mal len málo spoločného s mexickou ekonomikou a viac súvisel so širokou silou USD.

Dôležitými úrovňami podpory sú 18,10 a 18,00

Ak sa pozrieme do budúcnosti, support, ktorý sa vytvoril počas začiatku februára v blízkosti úrovne 18,10, bude držať pod pokrievkou ďalší pokles. Okrem toho máme k dispozícii aj zóny podpory nachádzajúce sa okolo 18,07 a 18,03.

Potom sa ďalšie zóny podpory nachádzajú v blízkosti 18,00 a 17,94. Vzhľadom na súčasnú situáciu na devízovom trhu a silu USD si však nemyslíme, že MXN má schopnosť zraziť USD nadol.

Preto sa domnievame, že nedávny pohyb kurzu USD/MXN smerom nadol bude krátkodobý. V skutočnosti ide skôr o zotavovací pohyb, pri ktorom sa technické ukazovatele ochladia pred opätovným pokračovaním rastového trendu.

Na druhej strane, prelomenie rezistencie nachádzajúcej sa v okolí 18,15 a 18,16 pozve ďalších predajcov MXN, aby sa pridali na stranu. V takom prípade bude MXN voči americkému doláru strácať viac pôdy pod nohami.

Podľa analytikov zostanú kupujúci pri USD/MXN mimo hry, pokiaľ nedôjde k jasnému prelomeniu úrovne rezistencie 18,50.

Na základe súčasného technického nastavenia sa zdá, že kurz USD/MXN zostane v krátkodobom horizonte oslabený. Akékoľvek nové posilnenie amerického dolára by však mohlo ukončiť nedávny obratový pohyb.

Okrem toho aj ostatné hlavné páry, ako napríklad USD/CAD, EUR/USD a USD/JPY, poskytnú prehľad o tom, kam USD/MXN smeruje.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top