Po Svb klesá aj podpisová banka

Po Svb klesá aj podpisová banka

Zdá sa, že problémy globálneho bankového sektora sa len začali, keďže štátne regulačné orgány zatvorili aj Signature Bank of USA.

Podľa analytikov je krach takéhoto rozsahu tretím najväčším zlyhaním banky v histórii bankovníctva v USA. Navyše, takýto vývoj, ktorý prichádza len niekoľko dní po krachu SVB, je ešte náročnejší.

Krach banky Silicon Valley Bank len pred niekoľkými dňami mal za následok uviaznutie miliárd dolárov. Keď ju však HSBC prevezme, problémy sa pre klientov SVB možno skončia. V prípade Signature Bank však bude potrebný ešte nejaký čas!

Podľa FDIC nevzniknú daňovým poplatníkom žiadne straty

Americká Federálna spoločnosť pre poistenie vkladov prevzala banku Signature Bank. Podľa podrobných údajov mala americká banka ku koncu roka 2022 aktíva vo výške 110,36 miliardy USD a vklady v hodnote približne 88 miliárd USD.

Podľa amerických bankových regulačných orgánov o svoje peniaze nepríde žiadny klient. Zdôraznili totiž, že každý klient SVN a Signature Bank dostane svoje peniaze späť.

Analytici sa domnievajú, že pád Signature Bank a Silicon Valley Bank vyvolal obavy a narušil dôveru verejnosti v bankový systém. Hoci situácia nie je taká vážna ako finančná kríza v roku 2008, mohla by sa stať veľkou, ak v nasledujúcich dňoch/týždňoch dôjde k ďalším bankrotom bánk.

Nedávny vývoj odstránil z bankového sektora USA 100 miliárd dolárov, a tým pritiahol aj pozornosť vlády. Presný rozsah škôd, ktoré to spôsobilo na dôvere klientov, sa však ešte len ukáže.

FDIC z USA vymenovala nástupnícku banku, prostredníctvom ktorej budú mať klienti prístup k svojim prostriedkom. Podľa podrobností sa dlžníci a vkladatelia Signature Bank stanú klientmi inej banky známej ako Bridge.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top