Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:27 pm

Podľa Goldman Sachs bude zisk na akciu spoločnosti Apple lepší, než sa očakávalo

Goldman Sachs uvažuje o predaji svojej jednotky investičného poradenstva

Goldman Sachs sa opäť vracia s prognózou, podľa ktorej spoločnosť Apple dosiahla za posledný štvrťrok lepší pomer zisku na akciu, než sa očakávalo. Podľa analytikov bude zisk na akciu spoločnosti Apple približne 1,21 USD, čo je vyššia hodnota, než sa očakávalo, a to 1,19 USD.

Dôvodom skokového zvýšenia zisku na akciu je lepší výkon v sektore služieb a predaj počítačov Mac. Ak sa pozrieme na tržby z predaja počítačov Mac, očakáva sa, že dosiahnu približne 9,4 miliardy USD.

21,8 mld. USD tržieb zo sektora služieb

Skoršia prognóza tržieb z predaja Macov bola 9,3 miliardy USD, ktorú teraz banka Goldman Sachs zmenila na 9,4 miliardy USD. Naopak, spoločnosť FactSet stanovila hodnotu 6,3 miliardy USD, čo je oveľa menej ako 9,4 miliardy USD.

Podľa Goldman Sachs budú príjmy spoločnosti Apple zo služieb 21,8 miliardy USD, pričom medziročne vzrastú o 11 %. Trh pritom očakáva tržby vo výške 20,7 miliardy USD s medziročným nárastom len o 6 %.

Dôvodom skokového nárastu príjmov zo služieb je najmä zvýšenie výdavkov na App Store. Podobne sa Apple tešil aj z rastu príjmov z reklamného sektora. V neposlednom rade prináša spoločnosti vyššie príjmy aj AppleTV.

A ak sa FED ešte v tomto roku rozhodne prejsť na znižovanie sadzieb, bude to pre Apple a ďalšie technologické spoločnosti ďalší pozitívny vývoj.

V súčasnosti existujú medzi investormi určité obavy z rizík poklesu a ocenenia spoločnosti Apple Inc. Podľa nich je základňa používateľov iPhonov hlavným základom pre monetizáciu služieb.

Goldman Sachs celkovo vidí, že spoločnosť Apple má za posledný štvrťrok lepší voľný peňažný tok spolu s lepšími ziskami. Ak sa ocenenie spoločnosti Apple spoločnosťou Goldman Sachs ukáže ako pravdivé, budeme svedkami výrazného rastu akcií APPL. Okrem toho poskytne prehľad aj o ďalších technologických akciách a o tom, ako sa im darilo v poslednom štvrťroku.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top