Podľa spoločnosti Bofa zostanú ceny ropy volatilné

Podľa spoločnosti Bofa zostanú ceny ropy volatilné

Analytici Bank of America (BofA) sa nedávno podelili o svoj prehľad trhu s ropou v roku 2024. Podľa nich bude nasledujúcich 12 mesiacov (2024) veľmi volatilných, keďže sa očakáva, že ropa bude čeliť mnohým výzvam.

Podľa prognózy sa ceny ropy Brent budú v roku 2024 obchodovať v priemere za 80 USD. Ceny ropy Brent by mohli ísť vyššie alebo nižšie, ale priemerná hodnota zostane blízko 80 USD.

V minulom roku (2023) došlo v dôsledku znižovania cien ropy, geopolitického napätia a zníženého globálneho dopytu k zmene futures na ropu o -10 %.

Na rok 2024 by obchodníci nemali očakávať pokojný trh s ropou. Problémy sú stále rovnaké & a počas nasledujúcich 12 mesiacov sa môžu dokonca zhoršiť.

Účinné zníženie dodávok o 6 %

Momentálne oznámenia OPEC+ naznačujú, že v platnosti je zníženie dodávok v hodnote približne šiestich miliónov barelov. V percentuálnom vyjadrení celosvetovej ponuky to predstavuje takmer 6 %.

BofA sa domnieva, že v tomto roku by mal trh s ropou venovať zvýšenú pozornosť krokom Saudskej Arábie v súvislosti s ropou. V tejto súvislosti sa bude obchodovanie s ropou Brent pohybovať v rozmedzí od 70 do 90 USD, keďže výhľad dopytu je stále neistý.

BofA tiež dodala, že celkové ocenenie trhu s ropou by mohlo byť lepšie! Vzhľadom na silný rast trhu s ropou počas posledných troch rokov je to pre rok 2024 významná zmena.

Ďalším faktom, na ktorý BofA upozornila, je, že v bridlicových poliach v USA sa uskutočňujú niektoré veľké obchody. To by bol významný vývoj, ak sa podarí, ale mali by sme tiež vedieť, že tieto veci si vyžadujú čas.

Pokiaľ ide o najlepšie ropné akcie na rok 2024, analytici BofA vyzdvihli Chevron, Exxon Mobil a OXY (Occidental Petroleum).

Musíme tiež vziať do úvahy, že krajiny ťažiace ropu môžu prehlbovať znižovanie dodávok len do určitej miery. Veď ťažba menšieho množstva ropy znamená, že predajom ropných produktov zarobia menej peňazí.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top