Predaj luxusných domov v Dubaji za 3. štvrťrok prekročil 1,6 miliardy dolárov

Predaj luxusných domov v Dubaji za 3. štvrťrok prekročil 1,6 miliardy dolárov

Podľa známeho realitného poradcu bol predaj luxusných domov (v hodnote viac ako 10 miliónov USD) v Dubaji v 3. štvrťroku 2023 naďalej silný. Celkovo sa v Dubaji uzavreli predaje v hodnote približne 1,6 miliardy dolárov, čo z neho robí špičkové realitné miesto na svete.

Ak sa pozrieme na objem predaja v období od januára do septembra, predstavoval približne 5 miliárd USD. Tieto údaje odhalila spoločnosť Knight Frank, známa realitná firma v SAE.

Dubaj sa naďalej zameriava na zlepšenie investícií do nehnuteľností

Hlavným cieľom Dubaja je stať sa magnetom pre kapitál a ľudí, keďže sa snaží dosiahnuť udržateľný dlhodobý rast. Nový hospodársky model Dubaja sa zameriava na prílev zahraničného kapitálu, cestovný ruch a investície do nehnuteľností.

Niet pochýb o tom, že obchod s nehnuteľnosťami v Dubaji prekvitá a vykazuje silný rast. Je to spôsobené najmä dopytom ruských investorov a jednoduchými pravidlami pobytu v Dubaji.

Okrem toho Dubaj prijal aj mnohé opatrenia, aby sa vyhol rovnakým hospodárskym problémom ako počas krízy v roku 2008.

Celkovo je v Dubaji vysoký dopyt po luxusných a špičkových domoch, zatiaľ čo ponuka zostáva obmedzená. Táto dynamika trhu znamená, že ceny luxusných domov budú len rásť.

Každý dom, ktorý má hodnotu viac ako 10 miliónov USD, sa považuje za luxusný dom a zdá sa, že počas 3. štvrťroka 2023 sa predalo približne 227 takýchto domov. To ďalej upevňuje postavenie Dubaja ako top trhu s luxusnými nehnuteľnosťami & vďaka tomu ďaleko predbehol Londýn, New York a Hongkong.

Ďalším významným detailom je, že väčšinu tejto aktivity uskutočnili kupujúci, ktorí obchodovali v „hotovosti“. Bolo by ešte skoro robiť závery, ale ak bude Dubaj pokračovať vo svojich laxných pravidlách v oblasti nehnuteľností, môže si privodiť problémy zo strany FATF. Koniec koncov, na trhoch prevládajú transakcie len v hotovosti, čo môže ľahko prilákať problémy.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top