Predaj nových vozidiel v USA sa v budúcom roku zvýši o 1 %

Predaj nových vozidiel v USA sa v budúcom roku zvýši o 1 %

Podľa prognózy nezávislej internetovej stránky o automobiloch sa predaj nových vozidiel v USA zvýši o 1 %. To znamená, že v roku 2024 sa pravdepodobne predá približne 15,7 milióna automobilov.

Nárast predaja nových vozidiel v USA v budúcom roku bude nepatrný, keďže krajina stále zápasí s vysokými úrokovými sadzbami. Okrem toho je dopyt slabý aj vzhľadom na vysokú mieru inflácie v krajine.

Predaj elektrických vozidiel sa v roku 2024 zvýši

Hoci sa teda ponuka vozidiel v roku 2024 pravdepodobne zlepší, to isté sa nedá povedať o predaji nových vozidiel. Vzhľadom na makroekonomické problémy má zmysel uvažovať o 1 % náraste v roku 2024.

Očakáva sa, že predaj elektromobilov sa zvýši o neuveriteľných 8 %, čo naznačuje, že obrat k ekologickej energii nabral na obrátkach. Rok predtým bol predaj nových automobilov (špecifických pre elektromobily) len 6,9 %, čo znamená, že v budúcom roku bude nárast +1,1 %.

Nasledujúci rok (2024) povedie k množstvu ponúk pre zákazníkov spolu s nárastom zásob. Ekonomika a spotrebitelia však budú naďalej pociťovať vyššie úrokové sadzby. V dôsledku toho sa dynamika automobilového trhu stala veľmi zložitou a náročnou.

Ak sa však pozrieme na výrobcov automobilov, veria, že dopyt po nových autách po pandémii je stále veľmi silný. Preto spoločnosti Toyota Motors a General Motors hlásili zlepšenie predaja nových automobilov v roku 2023. Podľa nich problémy s dodávateľským reťazcom nie sú také intenzívne ako v minulosti.

V správe sa uvádza jeden konkrétny detail, a to, že americkí spotrebitelia teraz hľadajú cenovo dostupné modely automobilov. To znamená, že modely áut, ktoré sú drahšie, budú mať problém nájsť si zákazníkov.

Hoci predaj elektrických a hybridných vozidiel vykazuje zlepšenie, stále to nestačí na to, aby to signalizovalo úplný prechod k elektrickým možnostiam.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top