Predseda výboru Snemovne reprezentantov vyjadruje znepokojenie nad obchodmi spoločnosti Tesla v Číne

Predseda výboru Snemovne reprezentantov vyjadruje znepokojenie nad obchodmi spoločnosti Tesla v Číne

Mike Gallagher je vedúcim výboru Snemovne reprezentantov USA pre Čínu. V pondelok vyjadril znepokojenie nad závislosťou spoločnosti Tesla od Číny, pokiaľ ide o výrobu, náhradné diely a iné potreby.

Tieto obavy prišli po tom, ako Tesla predstavila plány na otvorenie novej továrne na výrobu megapackových batérií v Číne! Oznámenie zverejnili čínske štátne médiá a spoločnosť Tesla Inc.

Podľa správ sa v továrni Tesla Megapack bude vyrábať približne 1 000 kusov batérií. To sa rovná uskladneniu energie v objeme 40 gigawatthodín a zároveň dopĺňa existujúci závod na výrobu elektromobilov.

Tesla musí nájsť rovnováhu medzi USA a Čínou

Podľa Mika Gallaghera chce získať ďalšie informácie o tom, ako Elon Musk plánuje vyvážiť činnosť spoločnosti v Číne a podporu poskytovanú vládou USA.

Dal jasne najavo, že závislosť spoločnosti Tesla od Číny v ňom vyvoláva obavy. Povedal to, keď sa ho novinári pýtali na novú továreň na batérie Tesla v Číne.

Gallagher uviedol, že spoločnosť Tesla sa zrejme vo veľkej miere spolieha na podporu zo strany federálnej vlády vo forme daňových úľav. Dohody spoločnosti Tesla v Číne nás však znepokojujú!

Vyjadril zvedavosť, ako Elon Musk nájde rovnováhu medzi týmito dvoma krajinami. Pri vyjadrovaní svojich obáv zároveň pochválil spoločnosť SpaceX Elona Muska a dokonca ju označil za obrovský úspech.

Po týchto komentároch Elon Musk reagoval aj na sociálnej platforme Twitter, ktorú vlastní! Podľa Elona Muska spoločnosť Tesla plánuje zvýšiť výrobu v Nevade, Texase a Kalifornii.

Napriek zvyšovaniu výroby v závodoch v USA však niet pochýb o tom, že viac ako 50 % výroby elektromobilov pochádza z Číny.

Len z Číny získala Tesla príjmy vo výške 18,15 miliardy dolárov, čo predstavuje takmer 20 % celkových príjmov spoločnosti.

A nedávno Tesla predstavila svoje plány na otvorenie ďalšej továrne v Číne, ktorá bude vyrábať megapackové batérie. Deje sa tak v čase, keď vzťahy medzi USA a Čínou nie sú ideálne vzhľadom na rastúce napätie medzi oboma krajinami.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top