Priemyselná výroba v Číne vo februári zaostala za očakávaniami

Čínsky jüan klesol pod 7 bodov, keďže hospodárske oživenie sa zastavilo

Konečne boli zverejnené údaje o priemyselnej výrobe v Číne, ktoré naznačujú postupné oživenie v krajine. Priemyselná výroba vo februári mierne vzrástla, ale stále bola pod očakávaniami trhu.

Analytici sa domnievajú, že výrobná aktivita v Číne sa spomalila aj napriek tomu, že protipovodňové opatrenia sú už zrušené. To naznačuje, že hospodárske oživenie v krajine nie je také, v aké odborníci dúfali.

Maloobchodné tržby, ktoré sú tiež dôležitým ekonomickým ukazovateľom, zaznamenali počas februára nárast. To naznačuje, že spotrebiteľské výdavky v Číne sú na ceste k oživeniu a spomalenie COVID sa takmer skončilo.

Maloobchodné tržby sa skrátka zotavujú dobrým tempom, zatiaľ čo priemyselná výroba stále zaostáva. Spomalenie priemyselnej výroby poukazuje na slabý dopyt na domácich a zahraničných trhoch.

Priemyselná produkcia vzrástla o 2,4 %

Priemyselná produkcia vo februári v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka vzrástla o 2,5 %. Trh však očakával nárast o 2,6 % – Môžeme povedať, že údaje o priemyselnej výrobe zaostali za odhadmi len o malý rozdiel (0,1 %).

Počas januára 2023 sa priemyselná výroba v Číne pohybovala okolo 1,3 %. Takže aj na tomto fronte zaznamenala priemyselná výroba zdravý nárast!

Aj keď údaje zaostali za odhadom, stále sú dostatočne silné na to, aby naznačovali, že priemyselná výroba sa teraz opäť nachádza v oblasti expanzie. A ak sa zlepší globálny sentiment, mohla by ešte viac vzrásť!

Pokiaľ ide o Čínu, dopyt pochádza z miestnych a zámorských trhov. Hoci sa podmienky na miestnych čínskych trhoch zlepšili, zahraničný dopyt je stále slabý.

A nezabúdajme, že USA, Nemecko, Španielsko a niekoľko ďalších krajín tiež zápasí s vysokou infláciou, hospodárskym spomalením a vysokými úrokovými sadzbami.

Hospodárska situácia jednoducho nie je taká priaznivá, ako by Čína potrebovala na to, aby zvýšila svoje čísla priemyselnej výroby.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top