Aktualizované 3 marca, 2023 o 09:33 am

Prieskum Bofa odhalil, že manažéri fondov sa orientujú na akcie

Usdcad dosiahnuť 134s región na býčie hybnosti Scotiabank

Zdá sa, že február zlepšil apetít investorov a aj nálada sa zmenila na optimistickú. V dôsledku toho manažéri fondov pomaly znižujú svoje hotovostné zásoby a peniaze využívajú investovaním do akcií.

Predtým rastúce geopolitické napätie a najmä vojna na Ukrajine nútili manažérov fondov predávať akcie a zvyšovať držbu hotovosti.

Podľa nového prieskumu BofA sa však zdá, že situácia sa zlepšuje, keďže správcovia fondov teraz opäť nakupujú akcie.

24 % pravdepodobnosť recesie

Predtým približne 77 % správcov fondov predpovedalo, že recesia je veľmi pravdepodobná. Teraz však už len 24 % manažérov fondov verí, že recesia je za rohom!

Ukázal to prieskum, ktorý obsahoval názory 299 manažérov fondov. Títo správcovia fondov spravujú aktíva v celkovej hodnote 847 miliárd USD.

Prieskum tiež odhalil, že investori sú stále opatrní, ale miera tejto opatrnosti sa výrazne znížila!

Celkovo investori stále prevažujú čistú hotovosť a sú menej vystavení akciám. Zdá sa však, že tento trend sa teraz pomaly mení, keďže držba hotovosti sa pomaly znižuje.

Prieskum však ukazuje, že investori už nie sú takí pesimistickí ako pred niekoľkými mesiacmi. Okrem toho sa zlepšili aj všetky kľúčové ukazovatele sentimentu. Rovnako aj ochota podstupovať riziko sa posúva smerom k priaznivejším podmienkam, čo je pre trhy dobré.

Musíme však brať do úvahy aj skutočnosť, že sme len niekoľko týždňov pred rokom 2023. A situácia v teréne je stále veľmi horúca – od vojny na Ukrajine až po vysoké ceny energií je stále veľa vecí, ktoré môžu trhy narušiť. Podobne aj sadzby sú na rekordne vysokých úrovniach, čo bude tiež brzdiť akciové trhy.

Niektoré zníženia sadzieb neskôr v roku 2023 však určite dodajú akciovým trhom na celom svete impulz!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top