Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:20 pm

RBA: Michele Bullocková vymenovaná za novú guvernérku

RBA: Michele Bullocková vymenovaná za novú guvernérku

V piatok Reserve Bank of Australia (RBA) oznámila, že vláda vymenovala Michele Bullockovú za novú guvernérku. Keď sa po niekoľkých mesiacoch (v septembri) skončí Loweovo súčasné funkčné obdobie, Michele sa stane ďalšou guvernérkou.

Bude to prvýkrát v histórii RBA, keď bude do funkcie guvernéra vybraná žena. Na túto pozíciu pripadalo do úvahy niekoľko uchádzačov, napríklad David Gruen (šéf Austrálskeho štatistického úradu) a Steven Kennedy.

Bullocková zatiaľ pracuje ako zástupkyňa guvernéra RBA a po prevzatí funkcie guvernéra bude pôsobiť sedem rokov.

RBA prechádza generálnou opravou

Podľa odborníkov je vymenovanie Bullockovej súčasťou revízie RBA, ktorá sa začala ako výsledok nezávislého preskúmania.

Pod vedením novej guvernérky RBA prejde centrálna banka rôznymi zmenami. Na začiatok sa mesačné zasadnutia nahradia ôsmimi zasadnutiami ročne. Podobne sa upravia aj politiky banky zamerané na podporu zamestnanosti a boj proti inflácii.

Bullocková nedávno vydala vyhlásenie o tom, že ako nová guvernérka RBA bude čeliť viacerým výzvam. Hovorila však aj o tom, ako ju budú členovia rady podporovať. Povedala, že jej záväzkom je zabezpečiť, aby RBA naďalej plnila svoje operačné a politické ciele v prospech austrálskeho obyvateľstva.

Vymenovanie Bullockovej prichádza v čase, keď Austrália čelí jednej z najhorších inflácií za posledných 30 rokov a pomalému rastu.

Pod Loweovým vedením prešla RBA na jeden z najagresívnejších cyklov sprísňovania, aký sme naposledy zažili počas finančnej krízy v roku 2008.

Pri pohľade do budúcnosti bude o Bullockovom pláne jasno, keď sa ujme funkcie nového guvernéra RBA. Z väčšej časti je však akákoľvek výraznejšia zmena politiky veľmi nepravdepodobná.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top