Scotiabank predpovedá obrat kurzu EUR/CAD

Scotiabank predpovedá obrat kurzu EUR/CAD

Podľa analytikov Scotiabank sa klesajúci trend kurzu EUR/CAD konečne skončil. Naznačili tiež, že v krátkodobom horizonte môže dôjsť k odrazu páru EURO/Kanadský dolár.

Scotiabank sa domnieva, že týždenný graf EUR/CAD naznačuje, že obrat je v počiatočnom procese. Presnejšie povedané, poukázali na formáciu rannej hviezdy na týždennom grafe, čo je býčia sviečková formácia. Táto formácia sa ešte len vytvára a bude dokončená len vtedy, ak EUR/CAD uzavrie vyššie.

Ak sa býčia sviečková formácia na EUR/CAD dokončí, bude to silný signál obratu na tomto páre. Z fundamentálneho hľadiska si býčí trend na tomto páre bude vyžadovať posilnenie eura a oslabenie kanadského dolára.

Rezistencia EUR/CAD na úrovni 1,4485

EUR/CAD sa bude zatiaľ pravdepodobne obchodovať v blízkosti rezistencie prítomnej na úrovni 1,4485 – 1,4515. To má hodnotu približne 30 pipov a upozorňuje na oblasť, kde sa nachádza väčšina predajných príkazov na EUR/CAD.

Z krátkodobého hľadiska sa táto zóna rezistencie EUR/CAD udrží, pokiaľ na denných/týždňových grafoch nedôjde k jej jasnému prelomeniu.

Ak býci EUR túto zónu odporu prekonajú, pošlú EUR vyššie smerom k úrovni 1,4650 alebo vyššie. Naopak, najbližší support pre EUR/CAD sa nachádza na úrovni 1,4325 a následne 1,4160.

Podľa prognózy Scotiabank sú šance na býčie zotavenie vyššie v porovnaní s predĺžením medvedieho pohybu. Technické grafy už začali naznačovať túto možnosť, ale z fundamentálnej stránky sme zatiaľ nič také nevideli.

V najbližších dňoch bude dôležité sledovať, čo o svojich ďalších politických krokoch povedia BoC a ECB. Holubičia BoC, zatiaľ čo jastrabia ECB bude favorizovať rastový pohyb páru EUR/CAD.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top