Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:40 pm

Scotiabank: USD/CAD je veľmi pravdepodobný, pokiaľ nedôjde k prelomeniu podpory 1,33

Scotiabank predpovedá obrat kurzu EUR/CAD

Podľa ekonómov Scotiabank by sa pár USD/CAD mohol odraziť, pokiaľ sa neprelomí zóna podpory nachádzajúca sa v blízkosti 1,33. Okrem toho USD/CAD zaznamenáva aj dvojciferné denné straty, čo nie je bežný jav, a teda tiež poukazuje na možnú korekciu.

Ak sa pozrieme na technický výhľad USD/CAD, všetky ukazovatele poukazujú na medvedí USD. Na začiatok treba povedať, že USD/CAD sa obchoduje pod všetkými signálmi MA (krátkodobými, strednodobými a dlhodobými). Okrem toho sú medvedie aj ukazovatele hybnosti a trendu na všetkých časových rámcoch vrátane hodinového, denného a týždenného.

Dôležitá je podpora na úrovni 1,33

Všetky tieto technické signály naznačujú silu pre CAD a slabosť pre USD. Jediným signálom, ktorý naznačuje korekciu páru USD/CAD, je však podpora na úrovni 1,33.

Pokiaľ tento support medvedí CAD dostatočne skoro neprelomí, šanca na krátkodobý obrat je veľmi vysoká. Pár USD/CAD sa tak vyšplhá vyššie, čo bude signalizovať silu USD a potenciálne oslabenie CAD.

Čo sa týka fundamentálnej stránky, USD je tiež pod silným tlakom, keďže obchodníci čakajú na oznámenie Fed-u o zmene jeho politiky. Ak sa Fed rozhodne ponechať sadzby nezmenené, mohlo by to teoreticky zvýhodniť CAD. Naopak, prekvapivé zvýšenie sadzieb bude priaznivo vplývať na býčí USD, a tak podporí býčie smerovanie USD/CAD.

Ak sa na USD/CAD pozrieme z čisto technického hľadiska, zdá sa, že korekcia je pravdepodobná. Na druhej strane, fundamentálny výhľad je pre USD medvedí a signalizuje ďalší pokles kurzu USD/CAD.

Na základe týchto protichodných názorov má zmysel počkať na nadchádzajúce zasadnutie Fedu. Po skončení zasadnutia sa vyjasní fundamentálny výhľad, čo v konečnom dôsledku vyjasní aj technický výhľad USD/CAD.

Ale aj keď USD/CAD v krátkodobom horizonte zinscenuje býčie oživenie, nemôžeme ignorovať ani dlhodobé medvedie signály.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top