SEC schválila prvý Bitcoin ETF

SEC schválila prvý Bitcoin ETF

Je to konečne oficiálne, keďže SEC práve schválila nový ETF založený na Bitcoine. Ide o pozitívny vývoj pre kryptografický priemysel, keďže vďaka tomu sa kryptomeny o krok priblížili k tomu, aby boli považované za legálnu triedu aktív.

Okrem toho sa tým otvoria aj dvere inštitucionálnym peniazom pre Bitcoin & iné mince. Podľa SEC bolo schválených približne 11 žiadostí o Bitcoin ETF, medzi ktorými sú veľké mená, ako napríklad Invesco, BlackRock a Ark Investments.

Obchodovanie s týmito Bitcoin ETF sa začne vo štvrtok & a povedie k výraznej konkurencii medzi rôznymi hedžovými fondmi v snahe prilákať investorov.

Zmena hry pre Bitcoin

Povedať, že toto bola zmena hry pre kryptografický priemysel a najmä pre Bitcoin, nie je zlé. Okrem toho to investorom poskytuje aj toľko potrebnú dôveru.

Podľa jedného z expertov bol tento krok dôležitým míľnikom, keďže Bitcoin bol inštitucionalizovaný! Podobne sa vyjadril aj analytik zo spoločnosti Standard Chartered, ktorý uviedol, že v roku 2024 sa do Bitcoinových ETF presunú prostriedky v hodnote približne 50 – 100 miliárd USD. Ďalší expert sa domnieva, že do týchto ETF založených na Bitcoinoch budú prúdiť prostriedky v hodnote 55 miliárd USD.

Aby sme ponúkli určitú perspektívu, 913 miliárd USD bola posledná kontrolovaná trhová hodnota Bitcoinu. Na porovnanie, trhová kapitalizácia ETF je 6,5 bilióna USD, čo poukazuje na príležitosti, ktoré má Bitcoin k dispozícii!

Po schválení Bitcoin prekonal hranicu 47 000 USD & a teraz sleduje okrúhlu hodnotu 50 000 USD. Od správy o ETF Bitcoin prudko stúpa v nádeji, že bude čoskoro schválený.

Pri pohľade do budúcnosti budú faktormi, ktoré rozhodnú o tom, aký prílev peňazí bude do Bitcoinu smerovať, likvidita & a poplatky. Niektoré firmy zatiaľ ponúkajú skromné poplatky, napríklad 0,2 %, zatiaľ čo iné si za správu aktív účtujú bežnejšie poplatky vo výške 1,5 %.

Podľa niektorých odborníkov schválenie Bitcoin ETF povedie aj k zvýšeniu výdavkov na marketing & a online reklamu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top