Skupina Swatch je optimistická, pokiaľ ide o zotavenie čínskeho trhu v roku 2023

Čínsky jüan klesol pod 7 bodov, keďže hospodárske oživenie sa zastavilo

Spoločnosť Swatch Group sa vyjadrila, že pozitívne vníma oživenie čínskeho trhu v roku 2023. Prichádza to v čase, keď Čína nedávno upustila od svojej prísnej politiky COVID – Okrem toho do Číny opäť začali prichádzať turisti, čo tiež podporí ekonomiku.

Skupina Swatch Group sa podieľa na výrobe mnohých špičkových hodiniek, napríklad Longines, Tissot a Omega. Pokiaľ teda ide o predaj nových hodiniek, skupina je optimistická, pokiaľ ide o zdravý rast predaja z čínskych trhov.

V roku 2023 sa očakáva silný predaj

Podľa vedenia skupiny bude rok 2023 rokom silného predaja vo všetkých segmentoch a regiónoch. Okrem toho poukázali aj na to, ako sa spotreba v Macau a Hongkongu rýchlo zotavila po zrušení obmedzení COVID.

Okrem toho Čína zrušila aj cestovné obmedzenia, ktoré tiež zlepšia predaj pochádzajúci od turistov.

Tieto pripomienky prichádzajú v čase, keď existujú silné dôkazy o zlepšení situácie v pevninskej Číne. A keďže Čína je druhým najväčším trhom pre švajčiarske hodinky, slúži aj ako barometer pre luxusný priemysel.

Podobne sa vyjadrila aj skupina Richemont Group, ktorá zaznamenala výrazné oživenie maloobchodného predaja z čínskych trhov.

V roku 2022 si spoločnosť Swatch stanovila cieľ dvojciferného rastu tržieb, ale do konca roka sa tržby znížili len o 761 mil.

Celkovo došlo k 2,5 % nárastu tržieb, vďaka čomu dosiahli hodnotu 7,49 miliardy CHF. Pokiaľ ide o čistý zisk, ten bol v minulom roku zaznamenaný na úrovni približne 774 miliónov CHF.

Podľa odborníkov nebolo nesplnenie predajného cieľa veľkým prekvapením, ak sa pozrieme na situáciu v Číne. Pre rok 2023 však existuje domov, že zdravý rast predaja bude pochádzať z Číny.

V aktuálnom roku čaká skupinu Swatch Group nárast tržieb o 23 %! Ak sa pozrieme na situáciu v Číne, zdá sa, že skupine by sa tieto ciele mohlo podariť dosiahnuť!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top