S&P 500 a Dow Jones vykazujú slabosť, keďže výnosy sú vyššie

S&P 500 a Dow Jones vykazujú slabosť, keďže výnosy sú vyššie

Počas utorkovej seansy sa Dow Jones a S&P 500 znížili, keďže t-výnosy pred údajmi o inflácii prudko vzrástli. Okrem toho sú investori opatrní aj pri uzatváraní akýchkoľvek pozícií v akciách, keďže zníženie sadzieb je stále len fámou, a nie realitou.

Fámy o skoršom znížení sadzieb sa znížili; v zníženie sadzieb v priebehu marca teraz verí len 65,7 % ekonómov. Pred niekoľkými týždňami bola pravdepodobnosť marcového zníženia sadzieb na úrovni 79 %.

Výnosy 10-ročných dlhopisov dosiahli 4,05 %

Hoci to pre americké akciové indexy nie je dobré, výnosy dlhopisov prudko vzrástli a naposledy sa pohybovali okolo úrovne 4 %. Okrem toho sa výnosy 10-ročných dlhopisov posunuli k úrovni 4,01 % a dosiahli kritickú úroveň blízko 4,05 %.

Keďže nasledujúci týždeň je nabitý zverejňovaním dôležitých údajov, investori teraz očakávajú ďalší rast výnosov dlhopisov. Okrem toho sa v piatok začne aj výsledková sezóna amerických akcií, ktorá bude zahŕňať veľké mená ako JPMorgan.

Tim Grhiskey, ktorý pracuje v spoločnosti Ingalls & Synder, uviedol, že reči o znížení sadzieb sú špekuláciami a ničím iným. Koniec koncov, konečné slovo v tejto veci bude mať FED & a od neho sme ešte nedostali potvrdenie.

Preto dodal, že výsledok hospodárenia bude diktovať ďalší pohyb indexu Dow a S&P 500. Aj to poukazuje na to, že trh sa snaží prispôsobiť v predstihu.

DJIA stratil 157 bodov, čo zodpovedá 0,42 %, zatiaľ čo index S&P 500 stratil len 7 bodov. Po tomto menšom poklese sa NASDAQ obchodoval v blízkosti 14857, zatiaľ čo DJIA sa pohyboval v blízkosti 37525.

Z 11 sektorov z indexu S & amp; P 500 uzavreli všetky v červených číslach, pričom najviac stratil energetický sektor so zmenou -1,63 %.

V budúcnosti budú všetky údaje, ktoré zvyšujú šance na zníženie sadzieb, pre americké akcie mimoriadne prospešné, keďže sa tým znížia náklady na požičiavanie si pre americké firmy.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top