SP 500 by mohol klesnúť o ďalších 16 bodov, ak Fed nezníži úrokovú sadzbu

SP 500 by mohol klesnúť o ďalších 16 bodov, ak Fed nezníži úrokovú sadzbu

Podľa analytikov UBS by index S&P 500, ktorý sleduje americké akcie, mohol klesnúť až o 15 %, kým sa v nasledujúcich deviatich mesiacoch vytvorí dno. To si však bude vyžadovať, aby Fed znížil úrokové sadzby a ustúpil od svojej súčasnej agresívnej politiky.

UBS je známa švajčiarska banka, ktorá naďalej poskytuje presné informácie o trhu… Tentoraz sú presvedčení, že faktory, ktoré budú tlačiť akcie ešte nižšie, sú slabé zisky a slabý rast. Okrem toho zníženie úrokových sadzieb v USA niekedy v roku 2023 pomôže indexu dosiahnuť dno.

Na základe názorov UBS sa teda zdá, že index S&P 500 by mohol nájsť dno v blízkosti úrovne 3200 niekedy v 2. štvrťroku 2023. A do konca roka 2023 by sa index pohyboval niekde okolo úrovne 3900.

V súčasnosti sa index S&P 500 obchoduje v blízkosti úrovne 3800, čo je oveľa viac, ako predpovedá UBS na rok 2023. Na základe tejto analýzy sa teda zdá, že index S&P 500 bude aj na konci budúceho roka v podstate na rovnakej úrovni.

Index S&P 500 – už o 20 % nižšie

Od roku 2022 je referenčný index už o 20 % nižší v dôsledku agresívnej politiky Fedu. Okrem toho slabá výsledková sezóna veľkých technologických spoločností a obavy z recesie ťahajú index S&P 500 nadol.

Vzhľadom na súčasnú hospodársku situáciu sa analytici UBS domnievajú, že pomalý hospodársky rast bude naďalej vyvíjať tlak na akcie. Okrem toho sa očakáva, že HDP v roku 2023 dosiahne približne 2,1 %, čo je vzhľadom na historické výsledky málo.

Zdá sa, že sa rýchlo blížime k scenáru globálnej recesie a USA v nej budú hrať kľúčovú úlohu.

Analytici sa preto domnievajú, že rast v nasledujúcich dvoch rokoch (2023 a 24) bude takmer nulový. Pokiaľ ide o recesiu, očakáva sa, že začne v roku 2023.

Author

  • Ivan Bergman

    Ivan Bergman je vedúci tímu sociálneho obchodovania a špecialista na binárne opcie na onlineobchodovanie.sk. Ivan má desať rokov skúseností z odvetvia, ktoré získal v Spojenom kráľovstve, kde pracoval ako trhový poradca pre významného britského makléra cenných papierov.

Scroll to Top