S&P 500 pravdepodobne ukončí rok 2023 v blízkosti 3900

S&P 500 a Dow Jones vykazujú slabosť, keďže výnosy sú vyššie

Prvý obchodný deň týždňa bol pre S&P 500 pozitívny, keďže index po dvoch týždňoch, ktoré ukončil v strate, konečne rastie. Za posledné dva týždne uzavrel index S&P 500 so stratou vyššou ako 2 %, čo posunulo ukazovateľ RSI do prepredaného pásma.

K býčiemu postoju indexu S&P 500 prispeli výnosy rôznych spoločností. Najväčším katalyzátorom je však zasadnutie FOMC, ktoré sa uskutoční v najbližších dňoch. Trhy budú s napätím očakávať rozhodnutie o úrokových sadzbách s vyššou pravdepodobnosťou, že nedôjde k ich zvýšeniu alebo zníženiu.

S&P 500 pravdepodobne stratí ďalších -5 %

Podľa Mikea Wilsona (experta zo spoločnosti Morgan Stanley) je býčia pozícia indexu S&P 500 krátkodobá. Dodal, že na konci roka 2023 sa index S&P 500 bude obchodovať v blízkosti úrovne 3900 bodov. Na druhej strane, podobný názor zastáva aj banka Morgan Stanley, ktorá vyzýva investorov, aby si užívali nižšie ceny akcií.

Ak sa pozrieme späť, je jasné, že Mike Wilson bol tým, kto predpovedal medvedí trh v roku 2022. Tentoraz sa opäť vracia s prognózou, ktorá naznačuje, že do konca tohto roka sa žiadnej býčej rally nedočkáme.

Ak meriame výkonnosť indexu S&P 500 počnúc koncom júla až do dnešného dňa, index stratil už -9,7 % svojej hodnoty. Ak sa však pozrieme aj na prognózy odborníkov, zdá sa, že na pláne je aj pokles o ďalších -5 %.

Pokiaľ ide o zdôvodnenie medvedej výzvy, analytici sa domnievajú, že spolu so spotrebiteľskou dôverou klesá aj dôvera podnikov. Všetky tieto faktory nepodporujú býčí vývoj na akciovom trhu, keďže sa blíži obdobie dovoleniek.

Podľa prognóz je šanca na zvýšenie sadzieb na najbližšom zasadnutí Fed-u v súčasnosti na úrovni 3 %. Naopak, tí, ktorí sa domnievajú, že k zvýšeniu sadzieb nedôjde, predstavujú 97 % hlasov.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top