Aktualizované 17 februára, 2023 o 12:39 pm

Spoločnosť Apple začína prepúšťať vo svojich maloobchodných predajniach

Globálne dodávky osobných počítačov klesli v 1. štvrťroku 2023 o 29 kusov

Zdá sa, že v celom technologickom sektore dochádza k vlne hromadného prepúšťania. A najnovšie správy pochádzajú od spoločnosti Apple (AAPL), ktorá sa tiež chystá prepustiť časť svojich nesezónnych zamestnancov.

Podľa dôverných informácií sa to bude týkať zamestnancov pracujúcich v maloobchodných predajniach (okrem Apple Stores). Tieto informácie boli overené viacerými zdrojmi, čo nám napovedá, že vôbec nie sú falošné.

Ľudia oboznámení so záležitosťou prezradili, že sa to bude týkať zamestnancov spoločnosti Apple, ktorí pracujú v predajniach Best Buy Stores & podobných maloobchodných reťazcoch. Mnohí z týchto zamestnancov už v skutočnosti dostali 30-dňovú výpoveď týkajúcu sa tejto záležitosti.

Všetky veľké technologické spoločnosti znižujú stavy

Ak sa to stane, bude to ďalšia veľká rana pre technologický sektor v USA. Existujú veľké technologické spoločnosti, ako napríklad Microsoft a Alphabet, ktoré plánujú zrušiť tisíce pracovných miest. A teraz tu máme spoločnosť Apple, ktorá znižuje počet zamestnancov maloobchodného kanála.

V tejto súvislosti je potrebné poznamenať, že spoločnosť Apple opustia aj sezónni zamestnanci. Títo zamestnanci zvyčajne pracujú na zmluvu a väčšina z nich už vypršala.

Zatiaľ nie sú jasné informácie o rozsahu tohto prepúšťania a o tom, akého percenta zamestnancov sa bude týkať. Ale skutočnosť, že máme potvrdenie z viacerých zdrojov, nám napovedá, že k tomu skutočne dochádza.

Musíme tiež počítať aj s poklesom predaja produktov/služieb spoločnosti Apple. Jednoducho povedané, Apple zarába menej peňazí ako predtým, a preto na základe svojich finančných výkazov upraví aj počet zamestnancov.

A v neposlednom rade by sa rok 2023 mohol pre Apple a ďalšie technologické spoločnosti ukázať ako ťažký. Ak sa totiž obavy z recesie ukážu ako pravdivé, predaj produktov spoločnosti Apple to výrazne ovplyvní.

Ale nie všetko je v roku 2023 také zlé – máme tu aj otvorenie čínskej ekonomiky, ktoré vyrieši niektoré problémy dodávateľského reťazca spoločnosti Apple.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top