Aktualizované 17 februára, 2023 o 12:37 pm

Spoločnosť Bernstein znížila hodnotenie akcií spoločnosti Salesforce a očakáva ďalšie bolesti

Spoločnosť Bernstein znížila hodnotenie akcií spoločnosti Salesforce a očakáva ďalšie bolesti

Spoločnosť Salesforce je kótovaná na newyorskej burze s označením „CRM“ a je významnou technologickou spoločnosťou. Analytici spoločnosti Bernstein nedávno znížili rating spoločnosti Salesforce z „Market Perform“ na „Underperform“. V dôsledku tohto zníženia ratingu stratili akcie spoločnosti Salesforce počas stredajšej predburzovej seansy 2,5 % svojej hodnoty.

Podľa spoločnosti Bernstein čaká spoločnosť Salesforce ešte veľa bolesti. Zdôraznili tiež, že existuje veľa katalyzátorov, ktoré môžu viesť k nižšiemu násobku pre akcie.

119 USD je nový cieľ pre spoločnosť Salesforce

Spoločnosť Bernstein stanovila cieľovú cenu pre akcie spoločnosti Salesforce na približne 119 USD, pričom predtým bola stanovená na 134 USD. To znamená, že existuje riziko približne 20 % poklesu oproti nedávnej zatváracej cene akcií.

Okrem toho porovnali ocenenie spoločnosti Salesforce aj s inými spoločnosťami v rovnakom sektore. Po analýze dospeli k záveru, že akcie spoločnosti Salesforce sú nadhodnotené napriek tomu, že majú rovnaké tempo rastu ako ostatné spoločnosti.

Ďalším znepokojujúcim trendom sú zisky a ocenenia spoločnosti Salesforce, ktoré sú v porovnaní s podobnými spoločnosťami tiež nízke. Pokiaľ teda ide o spoločnosť Bernstein, má veľa dôvodov na toto zníženie ratingu.

Analytici tiež vyzdvihli spomaľujúci sa rast spoločnosti Salesforce za posledných niekoľko rokov. Podľa odborníkov sa však spoločnosti Salesforce podarilo tento nepríjemný trend zamaskovať pomocou fúzií a akvizícií.

Teraz však už fúzie a akvizície neposkytujú dostatočný vietor do plachiet, čo pre spoločnosť Salesforce znamená veľké problémy. Po prvé, na trhu dochádza k nasýteniu cloudom, keďže počet konkurentov sa zvyšuje. Okrem toho spoločnosť Salesforce čelí aj mnohým makro problémom, ktoré spomalili jej rast.

A v neposlednom rade sa vedenie spoločnosti Salesforce zameriava na zvyšovanie marží. A aby to spoločnosť dosiahla, bude musieť byť svedkom negatívneho vplyvu na rast, efektivitu a dokonca aj nižšej spokojnosti zamestnancov/zákazníkov.

Spoločnosť Bernstein sa teda zatiaľ domnieva, že zvýšenie marží je pre spoločnosť Salesforce veľmi nepravdepodobné.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top