Aktualizované 3 marca, 2023 o 09:32 am

Spoločnosť Dell prepustí 5 svojich zamestnancov z dôvodu ekonomickej neistoty

Spoločnosť Dell prepustí 5 svojich zamestnancov z dôvodu ekonomickej neistoty

Zdá sa, že problémy so spoločnosťou Dell Technologies Inc. a ďalšími technologickými spoločnosťami ešte zďaleka neskončili. Podľa nedávnej správy sa spoločnosť Dell Technologies Inc. chystá prepustiť 5 % svojich zamestnancov, čo predstavuje približne 6650 pracovných miest.

Podľa spoločnosti nie sú súčasné podmienky na trhu dobré a v najbližších dňoch sa budú skutočne zhoršovať. Práve táto neistota ohľadom budúcnosti núti spoločnosť Dell k takýmto krokom!

Predchádzajúce opatrenia na zníženie nákladov nestačili

Podľa internej správy predchádzajúce opatrenia na zníženie nákladov v spoločnosti Dell neboli dostatočné. Ak sa pozrieme späť, spoločnosť už zastavila proces prijímania zamestnancov a zaviedla aj obmedzenia na cestovanie.

Podľa jedného z hovorcov spoločnosti Dell im nedávne zníženie počtu pracovných miest a reorganizácia oddelení umožní zvýšiť efektivitu.

Ak sa pozrieme okolo seba, všetky veľké spoločnosti spoločne zrušili tisíce pracovných miest v snahe znížiť náklady. Medzi hlavné príklady patria spoločnosti Microsoft, Amazon, Goldman Sachs, Alphabet atď.

Hlavným dôvodom tohto znižovania počtu pracovných miest je spomalenie spotrebiteľského dopytu a zvýšenie podnikových výdavkov. Inými slovami, tieto spoločnosti sa snažia znížiť svoje náklady, keďže sa znižujú aj ich príjmy!

Spoločnosť Dell Technologies tiež zaznamenáva zníženie svojich príjmov, keďže predaj osobných počítačov a podobného hardvéru tiež klesá. A keď sa to spojí s rastúcimi nákladmi na mzdy a inými podnikovými nákladmi, všetko to dáva zmysel!

Podľa správ je súčasná vlna prepúšťania v USA na dvojročnom maxime. A ak sa pozrieme najmä na technologický sektor, ten je v súčasnosti na druhom najvyššom tempe prepúšťania pracovníkov.

Zdá sa, že tieto spoločnosti sa teraz snažia zmeniť svoju pozíciu pred možnou recesiou koncom tohto roka. A ak bude Fed pokračovať v súčasnej politike zvyšovania sadzieb, recesia nakoniec ovládne aj ekonomiku USA.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top