Spoločnosť Morgan Stanley je stále naklonená spoločnosti Tesla kvôli zmenám na trhu

Predseda výboru Snemovne reprezentantov vyjadruje znepokojenie nad obchodmi spoločnosti Tesla v Číne

Spoločnosť Morgan Stanley opäť udelila akciám Tesla rating „overweight“. Okrem toho banka Morgan Stanley stanovila aj cieľovú cenu pre akciu Tesla (TSLA) na 250 USD. Deje sa tak v čase, keď globálny trh s elektrickými vozidlami prechádza zo stavu nedostatočnej ponuky do stavu nadmernej ponuky.

Podľa analytikov Morgan Stanley bude rok 2023 pre trh s elektromobilmi dôležitý. V roku 2023 ukáže realizácia riadenia dodávateľského reťazca a výrobné náklady skutočného víťaza tohto trhu.

Zdôraznili tiež, že výrobcovia elektrických vozidiel musia pracovať na znižovaní nákladov na elektrické vozidlá. To pomôže elektromobilom preniknúť na spotrebiteľský trh a dokonca konkurovať neelektrickým vozidlám.

Momentálne sa miera rozšírenia elektrických vozidiel stretáva s problémami kvôli množstvu problémov. Na začiatok, začali sme byť svedkami toho, že náklady na diverzifikáciu sa stávajú jasnejšími. Podobne aj dodávateľský reťazec na trhu s elektromobilmi bol výrazne ovládaný Čínou. A v roku 2022 sme videli, ako táto závislosť odhalila trhliny v tomto obchodnom modeli.

Vzhľadom na celú situáciu sa spoločnosť Morgan Stanley domnieva, že spoločnosťou, ktorá môže viesť v popredí, je Tesla. Podľa nich má Tesla to, čo je potrebné na zlepšenie nákladov a na vedenie nových inžinierskych iniciatív na trhu s elektrickými vozidlami.

V najbližšom období je však podľa Morgan Stanley pravdepodobnosť deflácie v sektore EV veľmi vysoká. Na základe toho sa teda investori musia pripraviť na reset marže v sektore EV & klesajúci trend dotknutých akcií.

Hoci spoločnosť Morgan Stanley je býčia v prípade spoločnosti Tesla, nezabúdajme na výkonnosť tejto EV akcie v roku 2022. S dobrodružstvami Elona Muska a všeobecným klesajúcim trendom svetových akcií sa z trhovej kapitalizácie spoločnosti Tesla vytratila veľká časť.

A na rok 2023 sa hovorí o tom, že hlavné ekonomiky na celom svete by mohla zasiahnuť recesia. Ak sa tak stane, mohlo by to ovplyvniť aj výdavky spotrebiteľov na veci, ako sú elektrické autá, keď neelektrické autá sú oveľa lacnejšie.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top