Spoločnosť Panasonic očakáva rekordný zisk po daňovom úvere

Obchodný deficit USA v novembri klesol o 2,0 %

Japonská spoločnosť Panasonic (PCRFY) nedávno oznámila, že očakáva rekordný čistý zisk vďaka daňovým úľavám v USA a predaju autobatérií.

Teraz, keď sa skončil aj nedostatok polovodičov, má pre spoločnosti ako Panasonic zmysel robiť takéto prognózy.

Panasonic – hlavný dodávateľ pre spoločnosť Tesla

Spoločnosť Panasonic je hlavným dodávateľom batérií pre spoločnosť Tesla (TSLA), ktorá je lídrom v oblasti výroby elektrických vozidiel. Okrem toho spoločnosť Tesla rozširuje aj svoje podnikanie v oblasti obnoviteľných zdrojov energie, čo je pre Panasonic tiež býčia správa.

Ak sa pozrieme na potenciálne nevýhody pre Panasonic, bola by to vysoká inflácia, ktorá môže tlmiť spotrebiteľské výdavky.

Spoločnosť Panasonic predpokladá nárast čistého zisku o 32 % a očakáva zisk približne 2,59 miliardy USD (350 miliárd jenov). Pozitívnym vývojom pre Panasonic je daňová úľava v USA zameraná na prevádzku batérií pre elektrické vozidlá. Celkovo je výhľad čistého zisku o 23 % vyšší ako predchádzajúcich 284,1 mld. jenov.

Podobne spoločnosť Panasonic očakáva do konca marca 2024 prevádzkový zisk v hodnote 430 miliárd jenov. Len pred rokom bol prevádzkový zisk spoločnosti 288,6 miliardy jenov, čo zdôrazňuje význam tejto býčej prognózy.

Vo 4. štvrťroku, ktorý sa skončil 31. marca, bol prevádzkový zisk spoločnosti Panasonic 54,4 miliardy jenov. Len pred rokom bol rovnaký prevádzkový zisk 83,4 miliardy!

Celkovo to pre spoločnosť Panasonic vyzerá dobre, pretože dopyt po batériách bude veľký. A keď vezmeme do úvahy celosvetový tlak na prechod na obnoviteľné zdroje energie, nemôžeme ignorovať skutočnosť, že batérie v tom budú hrať ústrednú úlohu!

Na základe toho nie je zlé si myslieť, že spoločnosti ako Panasonic z toho budú mať obrovský prospech. V skutočnosti má spoločnosť Panasonic už teraz klientov zvučných mien, ako napríklad Tesla, ktorí sa na ňu spoliehajú v oblasti batérií.

Táto správa zlepšila základnú situáciu spoločnosti Tesla a pravdepodobne sa podobne odrazí aj na jej akciách.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top