Aktualizované 6 októbra, 2023 o 10:11 am

Spoločnosť Qualcomm oznámila spoluprácu so spoločnosťami Mercedes a BMW

Spoločnosť Qualcomm oznámila spoluprácu so spoločnosťami Mercedes a BMW

Spoločnosť Qualcomm, ktorá je známa v odvetví polovodičov, nedávno oznámila svoj plán spolupracovať so svetoznámymi výrobcami automobilov, ako sú Mercedes a BMW.

Qualcomm bude týmto automobilovým výrobným spoločnostiam poskytovať svoje polovodičové čipy. Podľa spoločnosti sa tieto čipy budú používať na ovládanie informačných a zábavných systémov v automobiloch.

Spolupráca spoločnosti Qualcomm s automobilkou BMW bola oficiálne oznámená. V rámci tejto spolupráce sa čipy dodávané spoločnosti BMW budú používať na hlasové povely v automobiloch.

Čipy Qualcomm budú poháňať Mercedes triedy E

Okrem toho bude spoločnosť poskytovať čipy aj pre model triedy E automobilov Mercedes. Očakáva sa, že tieto modely áut sa dostanú na americký trh v roku 2024.

V nedávnom rozhovore generálny riaditeľ spoločnosti Qualcomm Cristiano Amon hovoril o tom, že spoločnosť je optimistická, pokiaľ ide o automobilový sektor. Celkovo plánuje spoločnosť len z tohto sektora získať do konca roka 2026 príjmy vo výške takmer 4 miliardy USD.

Do konca desaťročia (2030) spoločnosť predpokladá, že jej príjmy dosiahnu 9 miliárd USD. Vzhľadom na nedávne partnerstvo spoločnosti Qualcomm s rôznymi výrobcami automobilov má zmysel, aby spoločnosť oznámila tieto prognózované čísla.

Generálny riaditeľ spoločnosti Qualcomm tiež dodal, že spoločnosť sa vždy zameriava na hľadanie nových oblastí rastu. Jednou z týchto oblastí je automobilový priemysel, z ktorého už spoločnosť dosahuje značné príjmy.

V posledných rokoch spoločnosť Qualcomm zaznamenala výrazný pokles na trhu s mobilnými telefónmi, ktorý patril medzi jej najlepšie príjmy. V dôsledku tohto poklesu sa spoločnosť snaží diverzifikovať svoje portfólio a zameriava sa na iné trhy, napríklad na výrobu automobilov.

Zdá sa, že zameranie spoločnosti na výrobu automobilov sa konečne vypláca, keďže spoločnosť zaznamenala 13 % nárast príjmov len z tohto sektora.

Po zverejnení správy klesli akcie QCOM o 0,18 %, čo naznačuje, že správa mala na ceny akcií len malý alebo žiadny vplyv.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top