Spoločnosť Ripple plánuje spätný odkup akcií v hodnote 285 miliónov USD

Spoločnosť Ripple plánuje spätný odkup akcií v hodnote 285 miliónov USD

Spoločnosť Ripple Labs, ktorá stojí za mincou XRP, nedávno oznámila plán spätného odkúpenia svojich akcií v hodnote približne 285 miliónov USD. Tieto akcie spoločnosť odkúpi od zamestnancov a prvých investorov.

Spoločnosť sa tiež podelila o ponuku, v ktorej ocenila Ripple Labs na približne 11,3 miliardy USD. Podľa predpisov môžu investori spoločnosti Ripple Labs predať len približne 6 % svojich celkových podielov.

Keď bola spoločnosť Ripple požiadaná o komentár, potvrdila tieto fámy a podelila sa o to, že vynaloží takmer 500 miliónov USD. EUR, ktoré budú použité na zaplatenie daní a konverziu obmedzených akciových jednotiek na akcie.

Spoločnosť Ripple Labs je ocenená na 11,3 miliardy USD

Spoločnosť Ripple Labs tiež oznámila, že odteraz sa bude oveľa viac zapájať do programov spätného odkúpenia! Zároveň dodala, že tento krok umožní investorom Ripple Lab prístup k likvidite. Na otázku o vstupe na burzu v USA to odmietli s odvolaním sa na regulačnú neistotu.

Spoločnosť Ripple Labs má v hotovosti viac ako 1 miliardu USD a jej kryptografické aktíva majú hodnotu 25 miliárd USD. Väčšinu týchto kryptomien v bilancii spoločnosti Ripple Labs tvoria „mince XRP“.

Načasovanie tejto ponuky je zásadné, keďže bola oznámená hneď po vyhratom boji proti SEC. Počas verdiktu sudca rozhodol, že predaj XRP nemožno považovať za ponuku neregistrovaných cenných papierov.

Spoločnosť Ripple Labs existuje od roku 2012 a aktívne sprostredkúva cezhraničné transakcie. Spoločnosť ponúka tieto služby pomocou XRP & a chce revolučným spôsobom zmeniť spôsob, akým sa presúvajú peniaze po celom svete.

Spoločnosť tiež dodala, že 95 % jej zákazníkov je odinakiaľ ako z USA. Pokiaľ ide o to, koľko peňazí je zapojených do platobného styku, spoločnosť Ripple Labs to odmietla komentovať.

Pri poslednej kontrole mala trhová hodnota XRP hodnotu približne 30 miliárd dolárov, čo z nej robí jednu z najlepších kryptomien.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top