Aktualizované 6 októbra, 2023 o 10:16 am

Spoločnosť Robinhood oznámila plán na odkúpenie podielu vo výške 605 miliónov USD od spoločnosti Bankman-Fried

Spoločnosť Robinhood oznámila plán na odkúpenie podielu vo výške 605 miliónov USD od spoločnosti Bankman-Fried

V nedávnom piatkovom oznámení spoločnosť Robinhood uviedla, že odkúpi svoje akcie, ktoré vlastnila spoločnosť Bankman-Fried.

Spoločnosť Robinhood uzavrela dohodu s USMS (United States Marshal Service), ktorá umožní firme obchodnej platformy vynaložiť približne 605,7 milióna USD na spätné odkúpenie akcií, ktoré vlastnil Bankman.

Po všetkých problémoch, ktorým čelili FTX a Bankman-Fried, boli akcie spoločnosti Robinhood, ktoré vlastnili, zabavené a následne prevedené do úschovy vlády USA. Stalo sa tak po tom, ako FTX a ďalšie spriaznené firmy zbankrotovali a nedokázali dokončiť svoje záväzky.

Akcie spoločnosti Robinhood vzrástli o 3 %

Po tejto správe si akcie spoločnosti Robinhood počas predburzového obchodovania pripísali 3 %, čo naznačuje, že investori túto správu prijali pozitívne.

Podľa podrobností bude každá akcia spoločnosti Robinhood ocenená na 10,96 USD a spoločnosť chce odkúpiť 55,3 mil. akcií. Predaj týchto akcií už schválili príslušné americké orgány a okresný súd v USA.

Spoločnosť Robinhood pôvodne vyjadrila svoj zámer spätne odkúpiť akcie vo februári, ale musela počkať, kým dostane povolenie od správnej rady.

A ak sa pozrieme späť, FTX oznámila, že teraz vlastní 7,6 % akcií spoločnosti Robinhood. Toto oznámenie bolo urobené približne 6 mesiacov pred celou ságou FTX a následným bankrotom.

V tom čase spoločnosť Bankman-Fried dala jasne najavo, že nemá v úmysle prevziať kontrolu nad spoločnosťou Robinhood. Dodal však, že je nadšený z toho, ako im to umožní nájsť nové spôsoby spolupráce so spoločnosťou Robhinhood.

Boom bitcoinov umožnil Bankmanovi-Friedovi a nespočetným ďalším vytvoriť majetok v hodnote miliárd dolárov. V prípade Bankmana-Frieda mal v istom čase čistý majetok vo výške 26 miliárd dolárov a dokonca sa stal významným darcom amerických politických strán.

Po uzavretí tejto dohody so spoločnosťou Robinhood to znamená, že akcie sa presunú z úschovy amerických úradov a vrátia sa do spoločnosti Robinhood.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top