Aktualizované 3 marca, 2023 o 09:34 am

Spoločnosť Sainsbury po vysokých tržbách zvýšila prognózu zisku na 3. štvrťrok

Spoločnosť Sainsbury po vysokých tržbách zvýšila prognózu zisku na 3. štvrťrok

Spoločnosť J Sainsbury, ktorá je významným maloobchodným gigantom, nedávno oznámila pozitívne správy o očakávanom peňažnom toku a prognóze zisku. Podľa spoločnosti Sainsbury zaznamenala silnú predajnú sezónu vo svojej hlavnej sekcii potravín.

Rast tržieb počas troch mesiacov predstavoval približne 5,9 % za rok. Na druhej strane, v predchádzajúcom štvrťroku bol rast tržieb len 3,9 %.

Podľa odborníkov slabnúci dopyt po tovaroch dlhodobej spotreby a nižšie ceny pohonných hmôt umožnili spotrebiteľom zamerať sa na väčšie nákupy počas dovolenkovej sezóny.

Preto sa mnohí domnievajú, že za súčasnou situáciou inflácie v Spojenom kráľovstve stoja veľké spoločnosti. Tieto spoločnosti v súlade s vyššími vstupnými nákladmi zvyšovali svoje ziskové marže. To znamená, že keď sa hospodárstvo spomalí, aj inflácia sa pomerne rýchlo obráti.

Očakáva sa zisk viac ako 600 mil.

Na základe nedávnych výsledkov sa spoločnosť Sainsbury domnieva, že jej predpokladaný zisk sa bude pohybovať niekde medzi 630 až 690 mil. Podobne sa očakáva, že peňažný tok spoločnosti Sainsbury bude 600 mil. Predtým sa v prognózach uvádzalo číslo len 500 miliónov.

Napriek lepším základným údajom však akcie spoločnosti Sainsbury počas obchodnej seansy stále klesali. Podľa analytikov to súvisí s nákladmi na financovanie vo výške 15 mil. EUR, z ktorých sa však väčšina už rozdala prostredníctvom vyšších miezd.

Výkonnosť spoločnosti Sainsbury zatiaľ vykazuje výrazný rozdiel medzi obchodom s tovarom pre domácnosť Argos a supermarketmi.

Celkovo došlo k nárastu predaja potravín o 12,5 %, čo je jeden z najrýchlejších rastov za dlhé obdobie. Na druhej strane, tržby z predaja všeobecného tovaru klesli o 15 %. Podobne sa znížili aj tržby spoločnosti Argos, a to o 5 %.

Zdá sa, že spoločnosť Sainsbury skutočne ťažila z nedávnej dovolenkovej sezóny. Nezabúdajme však, že čísla zisku môžu byť skreslené v dôsledku dočasného zvýšenia spotrebiteľských výdavkov počas dovolenkovej sezóny.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top