Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:28 pm

Spoločnosť Samsung Biologics oznámila dohodu so spoločnosťou Pfizer v hodnote 921 miliónov USD

Spoločnosť Samsung Biologics oznámila dohodu so spoločnosťou Pfizer v hodnote 921 miliónov USD

Spoločnosť Samsung Biologics nedávno oznámila dve dohody s farmaceutickou spoločnosťou Pfizer v hodnote 921 miliónov USD. Navrhovaná dohoda sa týka výroby farmaceutických výrobkov pre americkú spoločnosť.

Vďaka tejto dohode bude biotechnologická divízia skupiny Samsung schopná vyrábať farmaceutické výrobky na imunoterapiu, zápaly, onkológiu atď. Podľa dostupných informácií bude plán platiť do roku 2029 a výrobky sa budú pripravovať v závode 4 (nachádzajúcom sa v Južnej Kórei).

Spoločnosť Samsung Biologics tiež oznámila, že jej najnovšia objednávka zvýši celkovú hodnotu objednávok od spoločnosti Pfizer na približne 1,08 miliardy USD.

Najnovšie oznámenie má hodnotu 922,7 miliardy wonov (juhokórejská mena) a ďalšie objednávky v hodnote 254,3 miliardy wonov. Neskoršia objednávka bola oznámená v marci a teraz ju možno považovať za pokračovanie tejto dohody.

Podľa spoločnosti Samsung Biologics jej nedávne objednávky a dohody umožnia rozšíriť strategické partnerstvo so spoločnosťou Pfizer a ďalšími spoločnosťami. Ak sa pozrieme na hodnotu zákaziek, ktoré získala spoločnosť Samsung Biologics, je jasné, že spoločnosť skutočne hovorí pravdu.

Minulý rok spoločnosť podpísala významné zmluvy aj so spoločnosťami GlaxoSmithKline, Eli Lilly a Kinsale, čo sú všetko farmaceutické giganty. Pri pohľade do budúcnosti je veľmi pravdepodobné, že spoločnosť Samsung Biologics oznámi ďalšie dohody, keďže sa blíži 3. a 4. štvrťrok 2023.

Keď sa povie slovo Samsung, ľudia si ho už spájajú s elektronickými výrobkami, ako sú telefóny, klimatizácie, televízory atď. V skutočnosti je však podnikanie spoločnosti Samsung rozšírené do mnohých odvetví vrátane farmaceutického.

V skutočnosti biotechnologická divízia spoločnosti už robí veľké pokroky a nedávno získala zákazky v hodnote miliardy dolárov. Pri pohľade do budúcnosti bude Samsung pravdepodobne expandovať aj do ďalších odvetví, čo mu v konečnom dôsledku umožní zväčšiť svoju veľkosť.

V čase písania tohto článku sa 1 americký dolár rovnal 1 302,4 000 wonov (juhokórejská mena).

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top